AMD RYZEN 5 1600 - 12nm
Objednací kód: 9145329 Part No.: YD1600BBAFBOX Záruka spotřebitel/ostatní: 36 měsíců / 36 měsíců Základní cena + RP: 2 279 Kč + 2 
 
 
Prodloužená záruka
Měřící pixel
Výprodej skladu
Populární produkt
 
 
 

AMD RYZEN 5 1600 - 12nm

 
 
 
 
procesor, AMD RYZEN 5 1600 (6core/12T, 3,2GHz, 3,6GHz boost, 16MB, socket AM4, 65W) chladič Wraith Stealth - 12nm
Zjistit dostupnost na prodejnách
­ 2 930,- Kč 
Cena nyní: 2 759,- Kč 

2 280 Kč bez DPH

Splátky již od 138 Kč za měsíc!Splátková kalkulačka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Doporučené zboží

 

Doporučený

1 459 Kč  
 
 
 
 
 
 
 
 
 •  
 

Podrobnosti

 
 
 

AMD RYZEN 5 1600

Společnost AMD přichází s procesory Ryzen 5 založenými na revoluční architektuře Zen, která nabízí stejné funkce jako vyšší řada Ryzen 7 a vysoký výkon za výbornou cenu.


Hlavní přednosti procesorů Ryzen:

 • Navýšení výkonu a razantní navýšení jednovláknového výkonu.
  Více než 40% nárůst IPC (instrukce na takt) oproti minulé generaci.
 • Výborná efektivita.
 • Plnohodnotný SMT
  Zen pracuje s dvěma vlákny na jedno jádro.
 • Přepracovaný cache subsystém a navýšení kapacity L1 a L2 cache.
 • AMD SenseMI technologie.
 • Všechny modely mají odemčený násobič.
 • Instrukční sady AMD64, SSE, AVX a AVX2.
 • Nová platforma AM4.
 • Podpora DDR4 pamětí, PCIe 3.0 rozhraní a nejnovějších I/O.

Model 1600 patří do řady Ryzen 5 a vhodný je pro hraní her, ale také může být využitý pro práci ve vícevláknových aplikacích tedy i pro pracovní účely.

Procesor je vyráběn moderním 12 nm výrobním procesem a je určený pro základní desky se socketem AM4. Disponuje 6 fyzickými jádry, 12 vlákny a běží na základní frekvenci 3,2 GHz. Procesor je vybaven L3 cache o velikosti 16 MB, která spolu s L1 a L2 cache poskytne jádrům dostatek času pro jejich funkci. TDP procesoru činí 65 W. Součástí balení je výkonný chladič Wraith Spire s kruhovým profilem. Dokáže uchladit procesory s TDP až 95W, takže nebude mít žádný problém udržet procesor na optimálních teplotách.


Klíčové vlastnosti:

 • Vhodný pro hry i pro náročné aplikace
 • 6 jader a 12 vláken a TDP 65W!
 • Boost až 3,6 GHz
 • Chladič Wraiht Spire

Odemčený násobič

Procesor má odemčený násobič a je určený k taktování. Lze tedy z procesoru vymáčknout absolutní výkonostní maximum, musíte ale počítat s většími nároky na chlazení i na spotřebu. Taktovat procesor je možno pouze na základních deskách s čipovou sadou X370, B350 a X300, které jako jediné podporují přetaktování procesorů Ryzen pro socket AM4!


SenseMI

Do nových čipů AMD byla vestavěna technologie SenseMI, která představuje soubor adaptativních, vnímajících a učících se funkncí. Tyto funkce zlepšují celkovou funkčnost, výkon a možnosti celého procesoru.


XFR


Součástí je technologie Extended Frequency Range (XFR), která navyšuje frekvenci procesoru nad Boost úroveň, pokud to chlazení umožní. XFR přinese tedy ještě více výkonu. Celá operace je plně automatická a nevyžaduje zásah uživatele.


Pure Power


Neboli systém řízení spotřeby. Čip obsahuje chytré senzory, které monitorují důležité parametry procesoru (frekvence, teplota, napětí). Z těchto užitečných informací může SenseMI optimálně volit napětí čipu a tím optimalizovat spotřebu.


Precision Boost


Architektura Zen navyšuje stupně frekvence procesoru po 25 MHz a právě Precision Boost zapříčiní plynulé navyšování frekvence procesoru tak, aby nedocházelo k výpadkům výkonu během změn. Samozřejmě tato technologie pomůže okrajově i k nejbližšímu dosažení maximální hranice taktu.


Neural Net Prediction


Je integrovaná umělá inteligence, která předvídá budoucí požadavky aplikací.


Smart Prefetch


Komplexní predikce dat požadovaných aplikacemi. Díky této funkci se výrazně zvýší rychlost zpracování "známých" požadavků.


Turbo Boost

Procesor využívá technologii Turbo Boost, která vyžene frekvenci až na 3,6 GHz a umožní běžet jádrům rychleji, než je jejich základní frekvence. Není ale garantováno, že procesor vystoupá až na tuto horní hranice frekvence. Vše je stanoveno a záleží na dosažení limitní úrovně několika ukazatelů (proudový odběr, spotřeba energie, teplota procesoru a další). Pokud procesor operuje pod těmito limity a systém vyžaduje vyšší výkonnost, nastává automatické přetaktování bez potřeby jakéhokoli zásahu uživatele. Základní takt také není nejnižší hodnota, na které může procesor pracovat. Pokud nebude procesor vytížený, bude frekvence snížena na mnohem menší hodnotu, než je uvedena v parametrech. Základní takt je garantovaná hodnota, jakou bude držet procesor a současně všechna jeho jádra v zátěži.


Multithreading

Dále disponuje další technologií Multithreading, která vytváří z jednoho fyzického jádra dva virtuální procesory, tento procesor je tedy dvanáctivláknový. Tato technologie umožňuje zlepšit výkon a výrazně zvyšuje efektivitu čipu. Je nutno si uvědomit, že reálný dopad na výkon není totožný, fyzické jádro je mnohem výkonnější.

Produktové video


 

Parametry a specifikace:

Architektura a řada

Procesorová řada: 
Ryzen 5
Kódové označení: 
Zen
Patice (socket procesoru): 
AM4
Technologie výroby [nm]: 
12

Frekvence a Cache

Frekvence procesoru [GHz]: 
3,2
Max. frekvence procesoru [GHz]: 
3,6
L1 cache: 
64 kB instrukční a 32 kB datová na jádro
L2 cache: 
6x 512 kB
L3 cache [MB]: 
16

Funkce

Automatické přetaktování: 
ano
Multithreading: 
ano
Odemčený násobič: 
ano

Chlazení

Chladič: 
ano
TDP [W]: 
65

Kategorie

Kategorie: 
Komponenty

Počet jader a vláken

Počet jader procesoru: 
6
Počet vláken procesoru: 
12

Průvodce výběrem

Pro počítače: 
ano

Typ zboží

Typ zboží: 
Procesory
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zařazení

 
 
 
 
 
 
 
 

Historie ceny

 
 
 
 
 
 
 

Zákaznické dotazy & odpovědi

 
 
Upřesnění typu procesoru
kaki, 28.5.2020 19:12:00

Dobrý den, jedná se o typ AMD Ryzen 5 1600AF ? Dle kódového označení (YD1600BBAFBOX) a většiny parametrů ano (12nm, 3.2 GHz-3.6 GHz..), jen si nejsem jistý uvedením arch. Zen (uvedená u starší verze AMD Ryzen 5 1600), namísto Zen+ pro AF. Nerad bych, aby došlo k nedorozumění. Děkuji za upřesnění.

Wraith spire
Marek, 30.4.2020 14:06:00

Dobrý den, zakoupil jsem u vás tento procesor, v popisku uvádíte, že balení obsahuje chladič wraith spire, tedy chladič lepší než stealth a chladič, který má disponovat led kroužkem. V balení však byl obyčejný wraith spire, myslel jsem, že lepší chladič je odůvodnění vyšší ceny než na czc.cz, ale bohužel ne. Nebudu svůj procesor reklamovat, protože už ho mám nainstalovaný, ale měli byste změnit popisek tohoto produktu, aby na to nenaletěli i ostatní.

Ryzen 5 1600
Pavel, 25.3.2020 5:10:00

Dobrý den, mám koupenou PC sestavu od vás. Cca 2 týdny starou. Nemohu přijít jak se zbavit modré obrazovky po instalaci nového systému. Našel jsem že by to mohl dělat procesor. Sekne se a následně vyhodí modrou obrazovku. Je to na výměnu či na reklamaci? Díky za odpověď

Tomas, 25.3.2020 7:59:00

Dobrý den, modrou chybovou obrazovku může způsobit téměř cokoliv. Nejčastěji to způsobuje vadná paměť nebo deska. Procesor výjimečně. Určitě je to chyba a počítač vyžaduje servis. Samozřejmě může to být i softwarová chyba. Počítač u nás prošel testem a tyto chyby nevykazoval.

Dostupnost
MM, 5.10.2017 11:17:00

Kdy bude zboží opět k dispozici?

Tomáš, 11.10.2017 13:20:00

Dobrý den, procesory dorazí do konce týdne.

 

Přidat nové téma

 Jiný obrázek..

povinná položka

 
 
 
 

Zaslat info

 
 
 
 
 
 
 
 

Záruka

 
 
 

 
 
 
 
 
 

0
 
 
 
 
 
­

 
Webové stránky TSBOHEMIA.cz používají k personalizaci reklam a služeb soubory cookies. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací.   Nastavení Rozumím
Porovnáváte 0 Zobrazit Smazat vše

  Přihlaste se

   
  ­