Dárkový poukaz Veteran Arena na rodinnou vstupenku
Objednací kód: 9231305 Part No.: VAO003 Základní cena: 337 Kč
 
 
 
 
 

Dárkový poukaz Veteran Arena na rodinnou vstupenku

 
 
 
 
Dárkový poukaz Veteran Arena na rodinnou vstupenku do muzea historických automobilů VETERAN ARENA Olomouc. Rodina = až 2 dospělí a 4 děti. Platnost do 30.11.2020.
Zjistit dostupnost na prodejnách
Cena nyní: 388,- Kč 

337 Kč bez DPH

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  •  
 

Podrobnosti

 
 
 

Navštivte s námi muzeum historických automobilů VETERAN ARENA Olomouc.

VETERAN ARENA Olomouc je největší, soukromé, veřejně přístupné muzeum svého druhu v České republice, které bylo prvně otevřeno 15. května roku 2010. Srdcem sbírky jsou automobily československé výroby, zejména Tatra, Praga, Aero, Škoda, Jawa a Walter. Najdete zde také největší ucelenou sbírku prostějovské značky Wikov a vozů „Z“ vyrobených ve Zbrojovce Brno (Zetka). Milovníci historických motocyklů se mohou těšit na značky Jawa, Praga, ČZ, Breitfeld & Daněk, Čechie-Böhmerland a Indian. Ze zahraničních motocyklů návštěvníci nově uvidí na čtyři desítky anglických podrámových strojů v původním stavu.

Nově u nás našly své místo i předválečné a poválečné anglické „vozy pro gentlemany“ zejména značky Triumph, MG, Invicta, Jensen, Healey, Aston Martin, Alvis a další. Především se jedná o velmi výkonné sportovní a závodní vozy, kterých bylo vždy vyrobeno pouze několik málo kusů se zakázkovou karoserií. Ty jsou velmi vzácné a v Čechách prakticky nevídané.MEZI NEJVĚTŠÍ UNIKÁTY PATŘÍ

  • Wikov 35 „Kapka“, první československý aerodynamický vůz
  • Praga Grand Jana Masaryka, prvorepublikového velvyslance ve Velké Británii
  • Z5 Express (karoserie Plachý), nejluxusnější auto vyrobené Zbrojovkou Brno
  • Tatra 75 Sport (karoserie Bohemia) Hugo Hasse, prvorepublikového herce
  • Tatra 17 Sport (vodou chlazená sportovní Tatra)
  • Praga Piccolo prvorepublikového herce Emana Fiala (Ferenc Futurista)
  • Praga Golden (luxusní limuzína)
  • Z4 Kabriolet (karoserie Dostál)

Dále zde uvidíte unikátní kolekci více něž 380 dobových přístrojů telefonní techniky od devatenáctého století až do let sedmdesátých století minulého, tedy do dob, kdy slovo „mobil“ nemělo žádný praktický význam. Nechybí ani dobové telefonní ústředny a mincovní automaty.

V neposlední řadě si názorně uděláte obrázek o tom, jak byly konstruovány meziválečné vozy na řezu historickým automobilem a uvidíte originální prvorepublikové benzínové stojany na výdej benzínu a motorového oleje.


 
 
 
 

Zařazení

 
 
 
 
 
 
 

Zákaznické dotazy & odpovědi

 
 

Diskuse neobsahuje žádné příspěvky

 

Přidat nové téma

 Jiný obrázek..

povinná položka

 
 
 
 

Zaslat info

 
 
 
 
 
 
 
 

Záruka

 
 
 

 
 
 
 
 
 

0
 
 
 
 
 
­

 
Webové stránky TSBOHEMIA.cz používají k personalizaci reklam a služeb soubory cookies. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací.   Nastavení Rozumím
lednovy vyprodej
splatky bez navyseni na TV
Porovnáváte 0 Zobrazit Smazat vše