ASUS ROG Crosshair VI Hero

Objednací kód: 9307454 Part No.: 90MB0SC0-M0EAY0 Záruka spotřebitel/ostatní: 36 měsíců / 36 měsíců
 
 
 

Je nám líto,

 
 
 

ale tento produkt je beznadějně vyprodán.

Vyberte si prosím ze související nabídky níže.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
základní deska, MB, ATX, AM4, AMD X370, Ryzen, 4x DDR4, 3x PCIe x16, PCIe x1, 1x M.2, 8x SATA 6Gb/s, Gb LAN, 2x USB 3.1 A+C, 8x USB 3.0, 4x USB 2.0, 5x audio Jack, optický S/PDIF
Zobrazit na prodejnách
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 •  
 

Popis

 
 
 

ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO

Již více než deset let přináší Republic of Gamers ohromující design a výkon, který ohromuje nejlepší světové hráče a počítačové nadšence. Nyní nadešel čas varovat všechny soupeře a zároveň pro výzvu hráčům a nadšencům, aby posunuli hranice: nabitá základní deska řady ROG Crosshair VI Hero je připravena porazit všechny protivníky.


Klíčové vlastnosti:

 • Aura Sync RGB LED: Ohromující synchronizace světelných efektů a dva 4-pinové konektory AURA pásků RGB
 • SupremeFX: Exklusivní nové kodeky a intuitivní nástroje Sonic Radar III a Sonic Studio III
 • Kompatibilní s AM3 i AM4 chlazením a LN2
 • ROG Water Cooling Zone: Ovládněte chlazení své sestavy
 • 5-Way Optimization: Přetaktování celého systému jediným kliknutím.
 • Nejlepší herní spojení: Intel Gigabit Ethernet, technologie LANGuard a GameFirst
 • Nejlepší herní připojení: USB 3.1 na předním panelu, duální M.2 a USB 3.1 Typu A a Typu C
 • Nejlepší herní odolnost: SafeSlot a špičkové komponenty

Skvěle navržené chladiče a unikátní vzhled

Nový ventilátor je navržen s inovativním perforovaným designem, aby byla zajištěn odvod tepla. Na vrcholu desky jsou odborně zešikmené fasety, které umožňují prostup světla - takže vaše PC vynikne nad ostatními!


Nejlepší vodní chlazení

Inovativní zóna vodního chlazení ROG vám umožňuje monitorovat průběh chlazení tak, jako nikdy předtím. Dvě čidla měřící teplotu vody a čidlo na měření průtoku posílají informace přímo do intuitivního nástroje ROG Fan Xpert 4. Vy tak máte vše pod kontrolou a vaše hry mohou mít pohodový průběh.


Nejlepší osvětlení

Nastavte si LED efekty přesně dle své fantazie pomocí nástroje Aura. ASUS Aura je intuitivní software na ovládání osvětlení RGB LED Aura, díky kterému můžete barevně prosvítit celou vaši soustavu. Základní deska ROG Crosshair VI Hero má integrovaná RGB LED a dva čtyřpinové headry pro připojení RGB LED pásků. Všechna tato světla si můžete synchronizovat pomocí Aura pro dokonalou světelnou harmonii napříč celou sestavou. ASUS Aura vám navíc nabízí devět různých světelných efektů.

Technologie ASUS Aura Sync RGB LED vytváří z vaší základní desky ROG Crosshair VI Hero řídicí centrum pro osvětlení vaší sestavy. Snadno můžete synchronizovat neuvěřitelné světelné efekty mezi komponenty podporujícími ASUS Aura, včetně RGB LED pásků, grafických karet, klávesnice, a dokonce i myší! Jednoduše změňte osvětlení všech komponentů najednou, nebo nechte jednotlivé režimy dynamicky přecházet napříč všemi synchronizovanými zařízeními.


Výtečný zvuk


Nový kodek SUPREMEFX

Úžasná audio technologie SupremeFX obsažená v základních deskách přináší výjimečný poměr 113 dB SNR na vstupu a 120dB na výstupu, čímž dodává nejlepší kvalitu záznamu! Také jsme přidali nízkonapěťový regulátor pro čistší dodávky napětí pro kodek SupremeFX S1220A, ESS Sabre Hi-Fi ES9023P digitálně analogový konvertor pro dokonalý zvukový výstup na předním panelu a Texas Instruments RC4850 zesilovač pro vysoký zisk s minimálními distorzemi. To vše přispívá ke zvuku, který vás obklopuje jako nikdy předtím.


SONIC STUDIO III

Sonic Studio III se zvukovými efekty má inteligentní funkci směrování jako stvořenou pro streamování. Nová funkce směruje zvuk do různých výstupních portů a tím vám dává plnou kontrolu nad tím, kdo slyší jednotlivé zvuky a zároveň přichází s vylepšeným nastavením preferencí pro jednotlivé zvukové profily a zlepšené odfiltrování okolního šumu pro rozhovory s maximální čistotou!


SONIC RADAR III

Nástroj Sonic Radar III jsme vylepšili, takže nyní procesuje zvuk ještě lépe než kdy před tím. Vy tím pádem máte dokonalý přehled o tom, co se děje kolem vás. Na obrazovku byl také přidán nový zaměřovací kříž, který vám pomůže okamžitě určit pozici nepřítele okamžitě!


PODPORA 3D tištěných prvků

ASUS je prvním výrobcem základových desek, které podporují přídavné prvky vytištěné pomocí 3D tisku, což umožňuje jednoduše přizpůsobit vzhled vaší základní desky a zlepšit její výkon řadou tištěných prvků

Speciální 3D úchyty na základní desce umožňují snadnou montáž 3D tištěných dílů. Za použití stejných šroubů jako použijete u prvků M.2 a standardních montážních otvorů na základní desce, můžete snadno přidat štítky či kabelové kryty.


OC vzhled

Speciální generátor základní frekvence určený pro procesory AM4. Toto řešení funguje ve spolupráci s jednotkou ASUS TurboV (TPU) a zvyšuje napětí a možnosti ovládání přetaktování - tím poskytuje vzrušující způsob, jak zvýšit výkon do extrémním výšek.

Exkluzivní nástroj ASUS T-topology poskytuje novou dynamiku přetaktování, která vám umožní využít plný výkon DDR4, minimalizovat vzájemné ruchy a odrazy signálu. Díky inovativnímu rozložení desky se stejnými vzdálenostmi paměťových kanálů, T-topologie přináší vyváženou kontrolu a významnou kompatibilitu přetaktování. Společnost ASUS spolupracuje se všemi významnými výrobci DDR4 pro zajištění dokonalé a bezproblémové kompatibility.


Přetaktování a ovládání jedním kliknutím

POTŘEBUJETE PRO SVÉ HRYNemusíte být expert, abyste dokázali získat maximum ze své sestavy založené na základní desce ROG Crosshair VI Hero. Systém pěticestné optimalizace (5-Way optimization) se o veškeré komplexní ladění systému postará za vás. Vám pro okamžitý výkon stačí jediné kliknutí! Naše exkluzivní technologie dynamicky a na aktuálních datech optimalizuje základní aspekty vašeho systému, takže vy získáte excelentní výkon procesoru, každodenní úsporu energie, opravdu stabilní sílu, tiché a efektivní chlazení a síťové nastavení přesně podle vašich okamžitých potřeb a požadavků používaných aplikací. Zjednodušeně řečeno, pěticestná optimalizace zajistí pro vaše PC ideální nastavení pro hry, zábavu i produktivitu.

 • Hry běží rychle a hladce s vysokým výkonem a prioritní šířkou pásma.
 • Ventilátory zůstávají při každodenních výpočetních úkonech tiché a extrémně výkonné při náročném hraní.
 • Zasekávání je eliminováno, což zajišťuje hladké spouštění aplikací - a to i při velkém zatížení.
 • Zvyšuje se energetická úspornost, takže šetříte náklady i životní prostředí.

Vyzkoušejte si nerušené hraní díky tiššímu a efektivnějšímu chlazení s vylepšenými ovládacími prvky ventilátorů a vodní pumpy. S integrovanými teplotními čidly a hardwarovou detekcí PWM/DC režimu Fan Xpert 4 zajišťuje, že každý ventilátor dosahuje optimální rovnováhy mezi vysokým chladicím výkonem a nízkou hlučností, takže si můžete vychutnat maximální potřebný výkon, aniž by vás rušil zvuk ventilátorů.


Digitálně ovládaná elektrická energie

Kontrolu dodávky energie na deskách ROG dávkuje energii s ještě větší přesností. S MOSFETy od Texas Instruments NexFET™, tlumivkami MicroFine z lehkých slitin, ovládáním Digi+ PWM a 10K černými metalickými kapacitory si tak můžete být jisti, že Extreme Engine Digi+ vždy dodá vašemu systému stabilní základní napětí.


Super rychlé připojení a přenos dat

USB C je nejnovější technologie konektorů USB — a Crosshair VI Hero vám ho nabízí přesně tam, kde ho potřebujete! S konektorem USB 3.1 na předním panelu můžete nyní využít snadno přístupný USB C port.


USB 3.1 typ A+C

BEZKONKURENČNÍ RYCHLOST 10GB/S DÍKY USB 3.1


PCIE GEN3 M.2


Vyšší propustnost a nižší zatížení procesoru pro vyjímečné herní zážitky


INTEL ETHERNET

ROG Crosshair VI Hero nabízí nejmodernější Intel® Ethernet I211-AT pro rychlejší a plynulejší hraní. Intel LAN tak přináší dvojí výhodu - snížení zatížení procesoru a mimořádně vysokou TCP a UDP propustnost. Výkon procesoru tak zůstává zachován pro vaše hraní. Tím významně snižuje zatížení procesoru a uvolňuje tak značnou kapacitu jeho výkonu pro hraní her.


LANGUARD

LANGuard vám přináší bezpečnější a spolehlivější připojení pro vaše bitvy! Vylepšená technologie párování signálů a špičkové procesy povrchové montáže společně zajišťují ochranu připojení pro vaší základní desku ROG Crosshair VI Hero. Komponenty odolné proti elektromagnetickému výboji a přepětí se postarají o elektrostatickou (EDS) a přepěťovou ochranu pro 1.9x větší toleranci vůči statické elektřině a 2,5x vyšší ochranu (až do 15kV) proti přepětí!


Více informací

Název společnosti ASUS vychází ze jména Pegase (Pegasus) – okřídleného koně z řecké mytologie, který byl symbolem moudrosti a vědění. ASUS ztělesňuje sílu, čistotu a dobrodružného ducha tohoto nádherného stvoření. Každým novým produktem, který vytvoří, míří výš a výš.

V posledních desetiletích zaznamenal tchajwanský průmysl výpočetní techniky obrovský růst a v současnosti patří mezi přední hráče na celosvětovém trhu. Společnost ASUS byla hlavním účastníkem tohoto dramatického růstu, a přestože začínala jako malý výrobce základních desek s několika málo zaměstnanci, dnes na Tchaj-wanu patří mezi přední technologické společnosti a po celém světě má více než 12 500 zaměstnanců. Produkty společnosti ASUS nalezneme téměř ve všech kategoriích trhu s informačními technologiemi, včetně počítačových komponent, periferních zařízení, notebooků, tabletů, serverů nebo smartphonů.

Stránky výrobce:http://www.asus.com/CZ/

Stránky o produktu:https://www.asus.com/cz/Motherboards/ROG-CROSSHAIR-VI-HERO/

Parametry

Formát a Chipset

Patice (socket procesoru): 
Patice je konektor na základní desce určený pro připojení procesoru. Patice nelze kombinovat, oba největší výrobci procesorů mají patice rozdílné, to stejné platí i o různých procesorových řadách.
AM4
Zpevnění PCIe slotů: 
Štíty slotů přídavných karet ztužují konstrukci a sloty jsou díky nim odolnější proti těžkým grafickým kartám.
ano

Fyzické charakteristiky

Barva konektorů a doplňků: 
černá
Barva PCB: 
černá

Kategorie

Kategorie: 
Komponenty

Konektory externí

Počet portů USB 3.1 Gen1 (Type-A): 
8
Počet portů USB 3.1 Gen2 (Type-A): 
1
USB 3.1 Gen2 (Type-C): 
ano
Počet portů USB 3.1 Gen2 (Type-C): 
1
Clear CMOS tlačítko: 
ano
Počet portů USB 2.0: 
4
RJ-45 port: 
ano
Počet portů RJ-45: 
1
PS/2 port: 
ano
S/PDIF výstup: 
ano
Počet audio Jack konektorů: 
5

Konektory interní

Počet konektorů pro ventilátory: 
7
4-pin CPU konektor: 
ano
Počet 4-pin CPU konektorů: 
1
Počet systémových ventilátorových konektorů: 
3
Systémový ventilátorový konektor: 
ano
4-pin konektor ventilátoru pro vodní pumpu: 
ano
Počet 4-pin konektorů ventilátorů pro vodní pumpu: 
1
Konektor ventilátoru procesorového vodního chlazení: 
ano
USB 3.1 Gen2 header: 
ano
Počet konektorů USB 3.1 Gen2: 
1
USB 3.1 Gen1 header: 
ano
Počet konektorů USB 3.1 Gen1: 
1
USB 2.0 header: 
ano
Počet konektorů USB 2.0: 
1
Počet SATA III konektorů (6 Gb/s): 
8
M.2 konektor: 
ano
Počet konektorů M.2: 
1
Počet RGB LED konektorů: 
2
RGB LED konektor: 
ano

Operační paměť

Typ paměti: 
Základní dělení paměťových modulů je na SDRAM, DDR, DDR2, DDR3, DDR4 (nejnovější). Paměti také dělíme podle patice, DIMM - počítače, SO-DIMM - notebooky.
DDR4
Počet paměťových slotů: 
4
Podporované frekvence paměti [MHz]: 
2133, 2400, 2666, 2933, 3200
Max. velikost operační paměti [GB]: 
Maximální možná velikost operační paměti, která lze do zařízení nainstalovat.
64

Průvodce výběrem

Chipset: 
Označuje konkrétní model dané čipové sady. Od toho se odvíjí vlastnosti, které má základní deska.
AMD X370
Formát: 
Formát základní desky označuje její standardizovanou velikost.
ATX
Režim zapojení pamětí: 
Dual-channel a Quad-channel znamená, že pokud máte ve správném pořadí zapojené dvě/čtyři operační paměti(taktéž je nutná podpora základní desky), zvýšíte propustnost pamětí oproti Single-channel.
Dual-channel

Připojení k síti

Typ síťové karty: 
Intel I211-AT
Síťová karta - rychlost [Mbps]: 
Další dělení síťových karet spočívá na drátové a bezdrátové, kde drátové dělíme podle rychlosti na 10/100Mbit a 10/100/1000Mbit.
10/100/1000

Řadiče

Řadič USB 3.1 Gen1: 
Základní deska je vybavena porty USB 3.1 Gen1. USB 3.1 Gen1 je přeznačené USB 3.0 z roku 2008, jedná se tedy o klasický standard USB 3.0 s rychlostmi do 5 Gbit/s.
ano
Řadič USB 3.1 Gen2: 
Základní deska je vybavena porty USB 3.1 Gen2 SuperSpeed+, tento standard z roku 2013 operuje s rychlostmi až 10 Gbit/s a je tedy nástupce standardu USB 3.0 SuperSpeed.
ano
Řadič M.2: 
M.2 je univerzální konektor, který je u základních desek využitý především pro připojení disků. Většina desek s M.2 konektorem komunikuje s diskem skrze rozhraní SATA III, lepší základní desky umožňují komunikaci i přes rozhraní PCIe 3.0 x4 a přímo s procesorem, tedy skrze protokol NVMe. Takže k tomuto modernímu konektoru připojíte i ty nejvýkonnější SSD disky.
ano
Řadič SATA III: 
Je datové rozhraní, které nahradilo již v dnešní době "mrtvé" rozhraní PATA. SATA revize 3.0 (6 Gb/s) má datovou propustnost až 600 MB/s a v dnešní době se jedná o nejběžnější standard pro připojení optických mechanik, HDD i SSD disků.
ano
Řadič RAID: 
Základní desky s dražšími chipsety umožňují vytvořit RAID, což znamená, že diskový řadič umožňuje vytvořit z více disků logickou datovou jednotku, která dle typu diskového pole nabídne kompromis mezi kapacitou, výkonem a odolností proti ztrátě dat.
ano

Sběrnice

PCI-Express 3.0: 
Standard systémové sběrnice. Jedná se standard, který nahradil předešlou verzi 2.0.
ano
PCI Express x16: 
Slot určený pro grafické karty.
ano
Počet slotů PCI Express x16: 
3
PCI Express x1: 
Slot určený pro rozšiřující karty(síťové, různé řadiče).
ano
Počet slotů PCI Express x1: 
3

Technologie

UEFI BIOS: 
Uživatelsky přívětivější prostředí BIOS.
ano
Snadné přetaktování: 
Uživatelsky nenáročné taktování přímo v software od výrobce.
ano
Podpora NVIDIA SLI: 
Je podpora technologie NVIDIA, která umožnuje propojení až čtyř grafických karet na základní desce.
ano
Podpora AMD CrossFireX: 
Je podpora technologie AMD, která umožnuje propojení až čtyř grafických karet na základní desce.
ano
Podsvícení: 
Deska je vybavena podsvícením, které zlepší vzhled celé sestavy.
ano

Typ zboží

Typ zboží: 
Základní desky

Určení

Herní: 
Tyto základní desky patří ve většině případů do speciálních herních edic od výrobců. Vynikají jedinečným vzhledem a funkcemi. Není ale nutné vybírat pro herní počítač vyloženě tyto modely.
ano

Zvuk

Typ zvukové karty: 
ROG SupremeFX
Počet zvukových kanálů: 
7+1

Ostatní

Přetaktování: 
Základní desky určené k přetaktování procesorů a dalších komponent. Obsahují chipsety, které tuto funkci umožňují a navíc jsou bohatě vybaveny, tomu odpovídá i vyšší cena.
ano
 
 
 
 
 
 
 
 

Poradna

 
 

Ať už máte jakýkoliv dotaz ohledně jeho použití, neváhejte se nás zeptat. Náš tým zkušených profíků se na váš dotaz co nejdříve podívá a pokusí se zodpovědět jak jen to půjde.

Dotazy zodpoví odborník Radim (T.S.BOHEMIA) Položit vlastní dotaz Vstup do poradny

Poradna neobsahuje žádné příspěvky

 

Potřebujete poradit? Zeptejte se odborníků...

povinná položka

 
 
 
 

Napište nám

 
 
 
 
 
 
 
 

0

Nákupní košík

 
 
 
 
 
­

 
Porovnáváte 0 Zobrazit Smazat vše

  Přihlaste se

   
  ­
  Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se | Zapomněli jste heslo?