WD Red Plus 8TB (WD80EFZZ)

Objednací kód: 9976816 Part No.: WD80EFZZ Záruka spotřebitel/ostatní: 36 měsíců / 36 měsíců
 
WD Red Plus 8TB (WD80EFZZ)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
pevný disk, HDD, 3.5", SATA 6Gb/s, 8TB, 128MB cache, technologie zápisu CMR, pro použití v NAS zařízeních, snížená spotřeba energie až o 38% oproti běžným diskům, podpora technologie Advanced Format Technology.
Ověřit dostupnost

na prodejnách

5 594 Kč

4 623 Kč bez DPH

 
 

Varianty produktu

v prodeji dalších 23 variant
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Doporučené zboží

 

Příslušenství

549 Kč  
 
 
 
 

Příslušenství

835 Kč  
 
 
 
 
 
 
 
 
 •  
 

Popis

 
 
 

WD RED™ PLUS


Disky WD Red® Plus zvládají zátěž v prostředí úložišť NAS zkušených uživatelů a malých a středních firem. Disky WD Red Plus nabízejí rychlost a kapacitu potřebnou k ukládání, ochraně a sdílení narůstajícího objemu dat v systémech NAS střední velikosti optimalizovaných pro pole RAID s vyšší energetickou účinností.Naladěny na systémy NAS díky technologii NASware™

Exkluzivní technologie NASware™ společnosti Western Digital detailně upravuje parametry disku podle zatížení systému NAS a pomáhá tak zvyšovat výkon a spolehlivost.


Navrženy pro nepřetržitý provoz

Váš systém NAS je neustále zapnutý, takže bez spolehlivého disku se neobejdete. Pevné disky WD Red Plus jsou navrženy pro systémy s nepřetržitým provozem a poskytují tak svým uživatelům spolehlivý přístup k datům.


Testovány pro zajištění spolehlivé kompatibility

Společnost Western Digital spolupracuje s celou řadou prodejců systémů NAS na rozsáhlém testování, aby zajistila kompatibilitu s většinou šasi pro úložiště NAS.


Optimalizovány pro nižší náklady na vlastnictví

Disky WD Red Plus mají nižší spotřebu (oproti předchozím modelům) a tišší chod, což snižuje provozní náklady a přispívá k nižší teplotě v šasi úložišť NAS, které se musejí potýkat s velkým množstvím tepla.


Vybaveny pro vysoký výkon

I když mají tyto disky menší spotřebu, nabízejí dostatečnou propustnost, aby zvládaly různé výkonové požadavky systémů NAS s více disky.


Vyváženy pro vyšší spolehlivost

Pevné disky, které nejsou správně vyvážené, mohou v systémech s více disky způsobovat nadměrné vibrace a hluk, což snižuje životnost disku a postupně i jeho výkon. Naše vylepšená technologie řízení vyvážení ve dvou rovinách významně zlepšuje vyvážení i celkový výkon a spolehlivost disku.


Podpora a záruka na světové úrovni

Společnost Western Digital si jako přední výrobce pevných disků za svými řešeními pro úložiště NAS plně stojí, a proto na ně poskytuje tříletou omezenou záruku a podporu na světové úrovni, abyste mohli data ukládat bez obav.


Srovnání disků pro stolní počítače a disků WD Red® Plus

Abyste zajistili optimální výkon a ochranu svých cenných dat, je důležité vybrat si disk navržený přímo pro systémy NAS s optimalizací pro pole RAID. Při výběru pevného disku pro systém NAS vezměte v úvahu následující faktory:

 • Kompatibilita: Na rozdíl od stolních disků jsou pevné disky WD Red Plus přímo navrženy a testovány pro úložiště NAS. Obsahují technologii NASware™, která detailně upravuje parametry disku podle zatížení systému NAS a optimalizuje tak jeho výkon.
 • Spolehlivost: Disky pro stolní počítače obvykle nejsou navrženy tak, aby zvládaly požadavky prostředí NAS s nepřetržitým provozem. Pevné disky WD Red Plus však mají dostatečný výkon do náročných podmínek víceuživatelských prostředí úložišť NAS s nepřetržitým provozem a vysokou zátěží.
 • Připravenost pro pole RAID: Pevné disky WD Red mají řízené zotavení po chybě v polích RAID a pomáhají tak snižovat počet selhání v systémech NAS s více pozicemi, na rozdíl od většiny běžných stolních disků, které jsou navrženy pro běžné použití.
 • Ochrana proti hluku a vibracím: Disky pro stolní počítače zpravidla nabízejí malou nebo žádnou ochranu před hlukem a vibracemi při umístění v systému s více pozicemi. Pevné disky WD Red mají snímače rotačních vibrací (RV), které odhadují a proaktivně potlačují rušení působené zvýšenými vibracemi, často se vyskytujícími v systémech NAS s více pozicemi.

Parametry

Kapacita a typ

Cache paměť [MB]: 
Vyrovnávací paměť slouží k dočasnému uložení dat před jejich přesunem na jiné místo. Dochází v ní k vyrovnání příjmu, rychlosti a zápisu dat.
128
Otáčky pevného disku [ot./min]: 
Otáčky disku společně s hustotou záznamu a rychlostí vystavovacího mechanismu určují celkový výkon disku.
5400

Technologie

Provoz 24x7: 
Zařízení je předurčeno k nepřetržitému provozu.
ano

Základní parametry

Typ disku: 
HDD
Formát disku: 
3,5''
Použití: 
Datová úložiště
Kapacita [GB]: 
Kapacita disku udává, jak velký objem dat lze na zařízení uložit.
8
Rozhraní: 
SATA
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Historie ceny

 
 
 
 
 
 
 

Poradna

 
 

Ať už máte jakýkoliv dotaz ohledně jeho použití, neváhejte se nás zeptat. Náš tým zkušených profíků se na váš dotaz co nejdříve podívá a pokusí se zodpovědět jak jen to půjde.

Dotazy zodpoví odborník Libor (T.S.BOHEMIA) Položit vlastní dotaz Vstup do poradny

Poradna neobsahuje žádné příspěvky

 

Potřebujete poradit? Zeptejte se odborníků...

povinná položka

 
 
 
 

Napište nám

 
 
 
 
 
 
 
 

Naposledy navštívené
  0

  Nákupní košík

   
   
   
   
   
  ­

   
  Porovnáváte 0 Zobrazit Smazat vše

   Přihlaste se

    
   ­
   Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se | Zapomněli jste heslo?