QNAP TS-251+
 • QNAP TS-251+
 • QNAP TS-251+
 • QNAP TS-251+
 • QNAP TS-251+
Objednací kód: 9602778 Part No.: TS-251+-2G Záruka spotřebitel/ostatní: 24 měsíců / 24 měsíců Základní cena + RP: 9 908 Kč + 2 
 
 
 
 
 

QNAP TS-251+

 
 
 
 
box NAS pro 2 HDD, 2x 1GbE, 2x USB 2.0, 2x USB 3.0, 1x HDMI, Intel CPU 2,41GHz, 2GB RAM, Basic, JBOD, RAID 0, 1
Zjistit dostupnost na prodejnách
Cena nyní: 11 990,- Kč 

9 909 Kč bez DPH

Splátky již od 599 Kč za měsíc!Splátková kalkulačka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Doporučené zboží

 

Příslušenství

2 199 Kč  
 
 
 
 

Příslušenství

2 969 Kč  
 
 
 
 

Příslušenství

3 295 Kč  
 
 
 
 

Příslušenství

6 599 Kč  
 
 
 
 
 
 
 
 
 •  
 

Podrobnosti

 
 
 

QNAP TS-251+

Vysoce výkonný NAS s čtyřjádrovým procesorem Intel a s podporou HDMI, překódování a virtualizace pro domácnosti i firmy

Čím dál tím více uživatelů, kteří se setkávají se zvýšenou poptávkou po ukládání a sdílení dat a zpracování multimédií očekává systém NAS s dobrým výkonem a za dostupnou cenu. Čtyřjádrový TS-251+ s procesorem Intel® poskytuje nekompromisně vysoce výkonné a škálovatelné úložné řešení pro profesionální uživatele. TS-251+ založený na inteligentním operačním systému QTS 4.2 funguje jako snadno použitelný, avšak výkonný NAS k zálohování dat, synchronizaci a sdílení souborů, vzdálenému přístupu a pro multimediální aplikace a je ideální k tomu, aby na něm uživatel vytvořil zabezpečené soukromé prostředí cloud pro snadný přístup ke svým souborům.


Čtyřjádrový 64-bitový procesor Intel® Celeron® CPU pro výjimečný výkon

TS-251+ je založen na čtyřjádrovém 64-bitovém procesoru Intel® Celeron® 2,0GHz a má 2GB/8GB energeticky úsporné paměti DDR3L RAM (navýšitelné až na 8GB) a duální porty sítě Gigabit LAN podávající rychlosti čtení i zápisu 225 MB/s při režimu slučování portů. TS-251+ může také při zpracování úloh náročných na procesorový výkon dle potřeby automaticky zvýšit taktovací frekvenci procesoru z 2,0 GHz na 2,42 GHz. TS-251+ podporuje 256-bitové šifrování svazků a složek AES s přenosovými rychlostmi až 205 MB/s, čímž zvyšuje výkon a zabezpečení systému a přitom zajistí bezpečí citlivých osobních údajů uložených na TS-251+.


QTS 4.2 - jednoduchý a efektivní

Díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní systému QTS 4.2 bude Váš prožitek s NAS inteligentnější, plynulejší a okázalý. Jeho moderní plochá koncepce zjednodušuje dobu načítání a jeho inteligentní pracovní plocha Vám umožní rychle vyhledávat požadované funkce, vytvářet zástupce na pracovní ploše nebo skupinové zástupce, v reálném čase monitorovat důležité systémové informace a otevírat více oken aplikací za účelem současného spuštění většího počtu úloh najednou, což přináší vyšší efektivitu provozu. QTS prolamuje bariéry zařízení, platforem a zeměpisných vzdáleností, aby Vám přinášel optimalizovaný prožitek s prostředím cloud a zavádí pokročilejší funkce, jako například snímky svazků/LUN dálkové připojení ke službám poskytovatelů veřejného prostředí cloud ve File Station, multizonální multimediální systém a další.


Provozujte na TS-251+ další operační systémy

Virtualization Station mění TS-251+ na NAS 2-v-jednom, který může fungovat jako NAS vše-v-jednom a virtualizační platforma podporující více operačních systémů, rychlé vytváření virtuálních počítačů, zálohování a obnovení virtuálních počítačů, import/export virtuálních počítačů a pořizování snímků a umožňuje operace na pracovní ploše ve webových prohlížečích. S jeho snadno použitelným rozhraním můžete při minimálním úsilí centrálně spravovat všechny virtuální počítače vytvořené na TS-251+. Virtuální počítače můžete také bez jakýchkoli složitostí stahovat podle potřeby z online trhů s virtuálními počítači (VM) a importovat je do TS-251+.


Container Station – včetně kontejnerů LXC a Docker®

QNAP Container Station exkluzivně integruje systémově nenáročné virtualizační technologie LXC a Docker®, čímž Vám umožní provozovat na TS-251+ větší počet izolovaných systémů Linux a navíc stahovat aplikace z integrovaného registru Docker Hub™. Podporuje import/export kontejnerů a nastavování práv a je vybaven informativním ovládacím panelem a flexibilním uživatelským rozhraním, pomocí kterého můžete provádět správu více kontejnerů. S TS-251+ můžete zažít úžasnou Container Station a využívat hřiště plné virtuálních kontejnerů.

Container Station podporuje také aplikaci Online Dokument, která Vám umožní přímé zobrazení, editaci a ukládání souborů různých typů včetně kancelářských dokumentů, obrázků a textových souborů na Váš NAS kdykoli.


Využívejte svůj TS-251+ jako PC s technologií QvPC

Exkluzivní technologie QVPC od QNAP konsoliduje několik vysoce vyspělých technologií včetně integrace VM, překódování multimédií, výstupu do HDMI, technologií integrace v prostředí cloud a připojení k NAS, čímž uživatelům umožňuje provozovat TS-251+ po připojení klávesnice, myši a monitoru jako PC. S technologií QvPC se TS-251+ mění na nákladově efektivní zařízení s funkcionalitou osobního počítače, pomocí kterého mohou uživatelé získávat přímý přístup k uloženým datům, provozovat více aplikací na virtuálních počítačích s OS Windows®/Linux®/UNIX®/Android™ procházet web, využívat videa v rozlišení Full HD v programu Kodi™, monitorovat přímý přenos z dozorovacích kamer v reálném čase na místním displeji, a mnoho dalšího.


Využívejte videa na TV prostřednictvím rozhraní HDMI s dálkovým ovládáním dodávaným spolu s přístrojem

QNAP HD Station má integrován výkonný mediální přehrávač a webový prohlížeč Kodi™. Díky konektivitě rozhraní HDMI můžete TS-251+ připojit k HDTV a využívat svůj bohatý multimediální obsah na velké obrazovce. Nádherné uživatelské rozhraní a podpora propustnosti 7.1-kanálového zvuku přinášejí hladší přehrávání videí v rozlišení 1080p. Můžete dokonce sledovat videa na YouTube™, prohlížet web a spravovat TS-251+ pomocí prohlížečů Google Chrome™ nebo Mozilla Firefox® se vstupem z vícejazyčné klávesnice. HD Station podporuje multi-tasking a autentizaci uživatelů, aby k uloženým datům měli přístup na monitorech HDMI jen oprávnění uživatelé.

TS-251+ je dodáván s dálkovým ovládáním QNAP RM-IR002, kterým můžete pohodlně ovládat HD Station pomocí integrovaného infračerveného přijímače. Dále máte možnost přeměnit svá mobilní zařízení na dálková ovládání instalací aplikace Qremote. HD Station podporuje také párování YouTube Pairing, takže Vám umožní vybrat video na YouTube™ na Vašem inteligentním telefonu, tabletu nebo počítači a přehrávat jej pomocí TS-251+ na HDTV.


Překódování videí v reálném čase a offline

TS-251+ podává vynikající překódování videí v kvalitě Full HD v reálném čase pro konverzi Vašich videí do formátů, které lze hladce přehrávat na PC, na mobilních zařízeních a na Smart TV. Umožňuje současné prohlížení různých videí uložených na TS-251+ z několika zařízení při hardwarově akcelerovaném překódování za chodu, čímž vám ušetří čas jinak potřebný na konverzi souborů do různých formátů pro různá zařízení.

Vzhledem k výhodě offline překódování Vám stačí být připojeni jen k internetovému připojení s nízkou nebo omezenou přenosovou rychlostí a i tak můžete sledovat plynule přehrávaná videa na File Station, Video Station, nebo v aplikaci Qfile, vyberete-li předem renderované video s nižším rozlišením, čímž ušetříte systémové prostředky na svém TS-251+ pro ostatní aplikace. TS-251+ Vám také umožní nastavit vyhrazenou složku pro automatické překódování videí.


Svobodně užívejte média s multizonálním řízením multimédií

Používejte svůj TS-251+ jako multizonální multimediální systém, kterým naplníte všechny kouty svého domu médii dle vlastní volby. Máte možnost centrálně spravovat a vysílat fotografie, hudbu a videa z TS-251+ do různých místností pomocí jediného zařízení využívajícího zařízení Bluetooth® a USB připojených k TS-251+ (pouze pro vysílání hudby), HDMI, DLNA®, Apple TV® a Chromecast™. Všichni členové rodiny v různých zónách mohou využívat pohodlí a jednoduchost přehrávání médií a ukládání multimédií.

Alternativně můžete využívat multimédia sami: můžete si vybrat zařízení kompatibilní s DLNA, používat aplikaci Qfile na zařízení iOS® a sledovat videa/fotografie a přehrávat je na TV prostřednictvím Apple TV®, nebo přeměnit TS-251+na vysoce výkonný vysílací stroj s podporou DLNA®, Roku®, Amazon® Fire TV, a Google TV™ a s podporou Plex Media Server.


Qsirch – Inteligentnější a rychlejší způsob vyhledávání

Nacházejte dokumenty, fotografie, videa, a hudbu rychle a snadno pomocí nové aplikace Qsirch od QNAP pro vyhledávání na NAS, která Vám umožní najít to, co potřebujete, přirozeným vyhledáváním v reálném čase. Prostě napište co nejvíce podrobností o tom, co se snažíte najít, včetně například částí názvu souboru, nebo i slova či slovní spojení z obsahu dokumentu, a Qsirch bude už během Vašeho psaní zobrazovat seznam odpovídajících položek s miniaturami. Qsirch si dokonce pamatuje historii vašeho vyhledávání, abyste mohli snadno najít soubory, které jste už v minulosti vyhledávali. Qsirch představuje obrovské zvýšení produktivity, které výrazně snižuje množství času strávené vyhledáváním souborů na NAS, abyste měli více času na ostatní věci.


File Station přináší integraci se službami v prostředí cloud

Webová File Station Vám umožní snadno nahrávat, stahovat, a spravovat soubory na Vašem TS-251+ kdekoli, kde je připojení k internetu. File Station, která podporuje extrakci souborů, vytváření složek a inteligentní vyhledávání souborů a složek, Vám umožní také snadné sdílení souborů s kolegy a přáteli pomocí unikátních URL, e-mailem a na sdíleném úložišti. A ještě lepší je, že můžete přímo prohlížet soubory a přenášet je mezi TS-251+ a veřejnými úložišti cloud, jako je Google Drive™, Dropbox®, Microsoft® OneDrive, Box®, Yandex® Disk a Amazon® Cloud Drive pomocí File Station, a zobrazovat soubory na Office Online a na Google Docs™ nebo je přímo otevírat pomocí kancelářské aplikace Google Chrome™.


Řešení pro obnovení po havárii přinášejí klid mysli

TS-251+ nabízí různé možnosti obnovení dat. Vzdálená replikace v reálném čase (RTRR, Real-Time Remote Replication) podporuje zálohování dat v reálném čase nebo podle plánu na vzdálené servery QNAPNAS nebo FTP a synchronizuje soubory z místních složek do vzdálených složek s lepší efektivitou zálohování. Máte možnost využívat číslování záloh, abyste si mohli ponechávat určitý počet různých verzí. Možnostmi jsou jednoduché číslování verzí, kterým můžete plánovat, kolik verzí má být uchováváno a na jak dlouho, a inteligentní číslování verzí s rotačním plánem, který automaticky nahrazuje starší verze záloh. TS-251+ podporuje také protokol rsync k zálohování dat dle pravidelného plánu na vzdálené servery. Data lze zálohovat a obnovovat také pomocí některé z řady služeb pro ukládání do prostředí cloud, včetně například Amazon® S3, Amazon® Glacier, Microsoft® Azure, ElephantDrive®, Dropbox®, Google Drive™, Google Cloud Storage™, a dalších.


Snímky svazků a LUN zjednodušují obnovení

TS-251+ se netýká jen špičkových modelů, ale přináší dlouho očekávanou funkci snímků pro flexibilní použití. Správce úložišť QTS dodává snadno použitelný webový snímkovací nástroj pro snadné zálohování dat na TS-251+ zpět do jakéhokoli bodu v čase a zabránit tak ztrátě důležitých dat. Můžete pořídit až 256 snímků svazků i LUN, účinně replikovat snímky svazků/LUN na vzdálené servery zkopírováním pouze provedených změn, a rychle naklonovat snímek svazku /LUN jako místní svazek bez přerušení aktuálního provozu systému. Dokonce můžete systém nakonfigurovat tak, aby před zálohováním prostřednictvím služeb RTRR/rsync automaticky pořídil snímek svazku, a to i tehdy, je-li soubor právě otevřen.


Rozsáhlé možnosti zabezpečení

V prostředí otevřených sítí se podniková data mohou stát terčem potenciálního útoku. TS-251+ poskytuje četné možnosti zabezpečení, jako například ověřování dvěma kroky, šifrovaný přístup, blokování IP adres a další. Administrátoři mohou také řídit přístupová práva jednotlivých uživatelů k různým složkám a zabránit tak neoprávněnému přístupu k důležitým souborům. TS-251+ je validován 256-bitovým šifrováním FIPS 140-2 AES na vojenské úrovni, čímž brání neoprávněnému přístupu k citlivým podnikovým datům a jejich narušení dokonce i v případě krádeže pevných disků nebo i celého systému.


Zabezpečený přístup s programy VPN Server a VPN Client

TS-251+ umí fungovat jako VPN server s podporou L2TP/IPsec, OpenVPN, a PPTP, čímž Vám umožní zabezpečený přístup k datům v rámci privátní místní sítě. TS-251+ podporuje také program VPN Client pro PPTP a OpenVPN na ochranu Vašeho soukromí při přenosu dat.


Synchronizace souborů napříč zařízeními a prostředím cloud

Nástroj Qsync přemění Váš TS-251+ na zabezpečené a vysokokapacitní datové centrum synchronizace souborů. Každý soubor nahraný na TS-251+ bude zpřístupněn všem připojeným zařízením, jako například počítačům, laptopům či mobilním zařízením. Qsync je obzvlášť těm, kdo často cestují, aby mohli spravovat své soubory a mít vždy po ruce nejaktuálnější soubory na různých zařízeních. Qsync poskytuje různé způsoby synchronizace a skupinového sdílení souborů, čímž výrazně zlepšuje flexibilitu týmových projektů a spolupráce. Podporuje také centralizovanou konfiguraci a umožňuje Vám dálkově vymazat složku Qsync na ztraceném zařízení a zamezit tak narušení integrity dat, nebo dokonce tato data znovu obnovit po opětovném získání zařízení. Dále si můžete nainstalovat aplikaci Cloud Drive Sync z QTS App Center pro snadnou synchronizaci souborů prostřednictvím úložišť v prostředí cloud Google Drive™ and Dropbox®.


Získávejte přístup ke svým mobilním zařízením a využívejte jejich obsahu

TS-251+ je Vaším privátním úložištěm cloud, které virtuálně zvyšuje kapacitu Vašich inteligentních mobilních zařízení. Qfile Vám umožňuje využívat přístup k uloženým souborům, nahrávat je, stahovat, spravovat a sdílet stejně snadno, jako byste všechno to množství souborů nosili v kapse. Je-li Qfile nainstalován na zařízení s operačním systémem iOS, mohou uživatelé také prohlížet videa a fotografie uložené naTS-251+ a přehrávat je na TV prostřednictvím Apple® TV. Qmanager Vám umožňuje dálkově a účinně monitorovat a spravovat TS-251+, aniž byste zapnuli své PC. Pomocí Qnotes můžete pořizovat a sdílet své digitální poznámky a využívat sdílenou hudbu, fotografie a videa na TS-251+ kdykoli a kdekoli pomocí aplikací Qmusic, Qphoto a Qvideo.


Aplikace instalovatelné dle potřeby pro rozšíření funkcí NAS

TS-251+ má integrované centrum aplikací App Center, které poskytuje různé aplikace instalovatelné dle potřeby, vyvíjené u QNAP i u vývojářů z řad třetích stran, jako například nástroje k zálohování/synchronizaci, podnikání, správě obsahu, komunikaci, stahování, zábavě a k mnohému dalšímu. Jde také o centralizované umístění pro správu a aktualizaci nainstalovaných aplikací. Kromě toho vývojová platforma QNAP zavádí ducha otevřeného zdrojového kódu, takže vývojáři mohou vytvářet své vlastní aplikace, což zařízení TS-251+ dodává téměř neomezený potenciál.


 

Fotogalerie QNAP TS-251+

Parametry a specifikace:

Disk

Obsahuje disk: 
ne
Typ disku: 
SSD, HDD
Formát disku: 
2,5, 3,5
Max. počet disků: 
2
Počet 3,5" pozic interních: 
2 (kompatibilní s 2.5")
Systém souborů (externí): 
NTFS, HFS+, FAT, EXT3, EXT4
Systém souborů (interní): 
EXT4

Disková pole

RAID 0: 
ano
RAID 1: 
ano

Funkce

DLNA: 
ano
FTP server: 
ano
VPN: 
ano
Cloud Sync: 
ano
Databázový server: 
ano
eMule (sdílení souborů): 
ano
iSCSI: 
ano
iTunes: 
ano
Podpora IP kamer: 
ano
Print server: 
ano
Sdílení souborů (SMB, CIFS): 
ano
Torrent (Transmission): 
ano

Fyzické charakteristiky

Barva: 
černá
Výška [mm]: 
168,5
Šířka [mm]: 
102
Hloubka [mm]: 
225
Hmotnost [g]: 
1280

Napájení a spotřeba

Spotřeba v klidu [W]: 
10,6
Spotřeba při zátěži [W]: 
18

Operační paměť

Typ paměti: 
DDR3L
Velikost paměti [MB]: 
2048

Operační systém

Podpora OS: 
Windows 8, Windows Server 2012, Windows Server 2008, Windows Server 2003, Windows 7

Procesor

Model procesoru: 
Intel Celeron
Počet jader procesoru: 
4
Frekvence procesoru [GHz]: 
2

Rozhraní

USB 2.0: 
ano
Počet portů USB 2.0: 
2
USB 3.0: 
ano
Počet portů USB 3.0: 
2
HDMI výstup: 
ano
RJ-45 port: 
ano
Počet portů RJ-45: 
2
Rozhraní: 
Ethernet 10/100/1000 Mbps

Rychlosti čtení a zápisu

Max. rychlost čtení [MB/s]: 
225
Max. rychlost zápisu [MB/s]: 
223
Stránky výrobce:
Stránky o produktu:
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Historie ceny

 
 
 
 
 
 
 

Zákaznické dotazy & odpovědi

 
 

Diskuse neobsahuje žádné příspěvky

 

Přidat nové téma

 Jiný obrázek..

povinná položka

 
 
 
 

Zaslat info

 
 
 
 
 
 
 
 

Záruka

 
 
 

 
 
 
 
 
 

0
 
 
 
 
 
­

 
Webové stránky TSBOHEMIA.cz používají k personalizaci reklam a služeb soubory cookies. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací.   Nastavení Rozumím
Porovnáváte 0 Zobrazit Smazat vše

  Přihlaste se

   
  ­