FireAngel FA3328

Objednací kód: 112460 Part No.: FA3328 Záruka spotřebitel/ostatní: 60 měsíců / 24 měsíců
 
FireAngel FA3328
 • FireAngel FA3328
 • FireAngel FA3328
 • FireAngel FA3328
 • FireAngel FA3328
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hlásič oxidu uhelnatého se senzorem nočního režimu, disponující nejnovější technologií detekce CO a splňující nejvyšší Evropské bezpečnostní standardy
Ověřit dostupnost

na prodejnách

1 359 Kč

1 123 Kč bez DPH

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 •  
 

Popis

 
 
 

Popis produktu:

Detektor CO FireAngel FA 3328 s funkcí NFC diagnostiky
Výrobce: FireAngel

NOVINKA! Hlásič oxidu uhelnatého se senzorem nočního režimu, disponující nejnovější technologií detekce CO a splňující nejvyšší Evropské bezpečnostní standardy.

Detektor CO FireAngel FA 3328 průběžně provádí testování monitorovaného prostředí na smrtelné nebezpečí v podobě oxidu uhelnatého (CO) a v případě zjištění nežádoucí nebo kritické koncentrace signalizuje nebezpečí úrovně CO jak akusticky, tak vizuálně.

Funkce Sync-It
Funkce Sync-It nabízí okamžitý digitální přístup k diagnostickým datům integrované paměti detektoru FA3328 a jejich zobrazení pomocí displeje chytrého telefonu nebo tabletu. Funkce využívá technologii NFC (Near Field Communication), kterou je již dnes vybavena většina mobilních zařízení.

K dispozici tak máte údaje typu: podrobnosti o zařízení, detailní informace o hodnotách naměřených za posledních 30 dní (jako CO, teplota nebo vlhkost vzduchu), úroveň napětí napájecího zdroje, údaje o aktivaci poplachu a testování zařízení včetně dat týkajících se údržby (zda je zařízení nainstalováno na správném místě a pravidelně testováno, stav přístroje či data jeho předpokládaného termínu výměny).

Zprávy lze také exportovat do PDF nebo poslat na váš e-mail. Zařízení je tak ideálním nástrojem pro možnost kontroly a dodržování jak interních, tak dalších bezpečnostních předpisů v souvislosti s problematikou rizika intoxikace oxidu uhelnatého (CO).

Hlásič je napájen integrovaným lithiovým napájecím zdrojem převyšující 10 letý provoz zařízení a se zárukou 5 let jak na zařízení, tak na bateriový lithiový napájecí zdroj.

Pokročilý elektrochemický senzor je na rozdíl od konvenčních detektorů navržen tak, aby přesně měřil nízké úrovně oxidu uhelnatého (CO). Rychlou reakci na stoupající hladinu CO zajišťuje smart technologie senzoru, která při jakékoliv detekci nad 180 ppm CO umožňuje aktivaci režimu zvýšené citlivosti s predikcí nárůstu hladiny CO pro rychlejší upozornění a aktivuje indikaci pro otevření oken, odvětrání prostoru, čímž minimalizuje riziko otravy CO a zabraňuje hromadění nebezpečných úrovní oxidu uhelnatého.

Díky automatické diagnostické kontrole senzor nepřetržitě ověřuje svou funkčnost a případnou závadu okamžitě signalizuje. Mimo to je také schopen upozornit na dosažení konce své životnosti a disponuje pamětí poplachových událostí v případě nepřítomnosti uživatele.


Senzor nočního režimu
Je schopen automaticky rozpoznat, že je noc a následně ztlumit jas optické signalizace nebo akustické signalizace v případě nízké kapacity napájecího zdroje.

Přenosné provedení pro použití v karavanech, obytných vozech a lodích
Hlásič je certifikován v souladu s evropskými standardy BS EN 50291-1: 2018, EN 50291-2: 2019, a je tedy určen pro použití i v karavanech, obytných vozech a lodích např. na dovolené.

Speciální konstrukce
Umožňuje provoz zařízení bez nutného pevného ukotvení, a tak se stává přenosným s možností jednoduchého a stabilního umístění na vodorovnou plochu (například na noční stolek, polici a podobně). Konstrukce v provedení odolné proti vlhkosti, kdy je tak zařízení vhodné i pro umístění nebo instalace do koupelen s karmou, plynovým kotlem, kotelen a podobně.

Oxid uhelnatý je bezbarvý plyn, bez chuti a zápachu, který vzniká při špatném spalování fosilních paliv, jako je uhlí, ropa, zemní plyn, LPG, uhlí a dřevo. Může být také produkován špatně udržovanými nebo porouchanými palivo spalujícími spotřebiči určenými k vytápění v domácnostech, jako jsou například: kotle, plynové spotřebiče, karmy, grily, zanesené komíny, ventilační systémy nebo poškozené potrubí určené k odvodu spalin.

Mezi časté příznaky otravy CO patří bolesti hlavy, nevolnost, únava či bolest svalů - tyto však mohou být snadno zaměnitelné s diagnózou chřipky.
Je proto důležité chránit svou rodinu a domov detektory oxidu uhelnatého.


Hlavní funkce:
Typ senzoru: Elektrochemický
Funkce Sync-It NFC diagnostiky pro přístup k diagnostickým datům integrované paměti
Senzor nočního režimu
Průběžná detekce oxidu uhelnatého
Odolnost proti falešným poplachům
Hlasitý akustický alarm o síle 85 dB
Funkce Test - ověřování správného fungování zařízení
Funkce Sleep Easy – možnost dočasného utišení signalizace při vybití baterie na dobu
8 hodin
Pravidelná automatická sebekontrola funkcí detektoru
Integrovaný lithiový napájecí zdroj převyšující 10 letý provoz zařízení
Instalace na stěnu, nebo na vodorovný povrch
Signalizace konce životnosti zařízení
Nízké náklady na provoz, malé rozměry a hmotnost
Jednoduchá montáž a manipulace
Nadčasový a moderní design
5 let záruka  
Detektor oxidu uhelnatého má certifikát potvrzující shodu s požadavky české technické normy ČSN-EN 50291: 2001 pro domácí detektory oxidu uhelnatého. Soulad s touto normou byl potvrzen nezávislou výzkumnou laboratoří British Standard Institute (BSI).


Technická specifikace:
Technologie senzoru: Elektrochemická technologie
Zdroj: Integrovaná napájecí jednotka 3V DC na více než 10 let provozu
Způsob montáže: Na stěnu (šrouby jsou součástí balení) nebo na vodorovný povrch.
Pracovní teplota: -10 °C - +40 °C
Provozní vlhkost: 30% - 90% relativní vlhkosti (RH) nekondenzující.
Skladovací podmínky: Teplota: -20 °C - +50 °C; Vlhkost: 30% - 90% RH
Rozměry zařízení: 132mm x 69mm x 31mm
Hmotnost: 120 g
Schválení: ČSN-EN 50291-1: 2018, EN 50291-2: 2019
Známky: CE Záruka: 5 let


 
 
 

Zařazení

 
 
 
 
 
 
 
 

Historie ceny

 
 
 
 
 
 
 

Poradna

 
 

Ať už máte jakýkoliv dotaz ohledně jeho použití, neváhejte se nás zeptat. Náš tým zkušených profíků se na váš dotaz co nejdříve podívá a pokusí se zodpovědět jak jen to půjde.

Dotazy zodpoví odborník Michal (T.S.BOHEMIA) Položit vlastní dotaz Vstup do poradny

Poradna neobsahuje žádné příspěvky

 

Potřebujete poradit? Zeptejte se odborníků...

povinná položka

 
 
 
 

Napište nám

 
 
 
 
 
 
 
 0

Nákupní košík

 
 
 
 
 
­

 
Porovnáváte 0 Zobrazit Smazat vše

  Přihlaste se

   
  ­
  Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se | Zapomněli jste heslo?