Produkt je vyřazen!

 
 
 
Produkt již není v naší nabídce.
Kontaktujte, prosím, manažera produktu:

Martin Poloch
mpoloch@tsbohemia.cz
 
 
 
 
 

UNITY energeticky úsporný topný infrapanel - zahrada

 
UNITY energeticky úsporný topný infrapanel - zahrada
 
 
 
 
Splátková kalkulačka již od 4 Kč za den! SMS podpis je jednoduchý způsob
jak uzavřít smlouvu během několika minut.
 
 
 
 
 
infračervený topný panel, rozměr 100 x 57 cm, výkon 430 W, pro místnosti 10 - 15 m2, mobilní a snadno přepravovatelné, grafika zahrada
 
Objednací kód7705410
Part No.

U-HP-GD

ověřit dostupnost
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 •  
 

Podrobnosti

 
 
 

UNITY energeticky úsporný topný infrapanel - zahrada

Infračervený topný stěnový panel se používá pro lokální vytápění v každé místnosti, koupelně, balkonu, na pracovišti nebo na jiném místě velikosti 10-15m2.

Infračervený topný panel založený na technologii infračervených dlouhých vln, přináší zdravé teplo do vaší domácnosti, šetří peníze a energii.

Hlavní rysy infračerveného topného panelu:
 • 100% ekologický a zdravý materiál topného prvku - vlastní patentované technologie.
 • Technologie vyzařování infračervených dlouhých vln (vlnové délky 6-20 µm) má pozitivní vliv na lidský organismus a zdraví.
 • Nespotřebovává pro ohřev kyslík.
 • Šetří peníze a elektrické energie.
 • Tepelné paprsky jsou identické se slunečními paprsky ve vaší domácnosti.
 • Přídavné topení v domě a bytě.
 • Mobilní a snadno přepravovatelné
 • Dlouhá životnost topného tělesa (60.000+ hodin, to znamená, více jak 10 let při obvyklém použití).
 • Vyrobeno z tlustého materiálu odolného proti mechanickému poškození.
 • Skvělá dekorace ve vaší domácnosti.

Technická specifikace

 • Velikost pracovní plochy infrazářiče: 0,6 m2
 • Síla topné desky: do 1 mm
 • Rozměry topné desky: 100 x 57 cm
 • Provozní napájecí napětí: 230 V
 • Maximální výkon: 430 W
 • Teplota povrchu maximálně: 75 .C
 • Doba náběhu na provozní teplotu: 30 sek
 • Provozní režim: Dlouhodobý
 • Třída ochrany: IP20
 • Třída ochrany před úrazem elektrickým proudem: II
 • Hmotnost infrazářiče: 0.750 kg
 • Typ uchycení: Nástěnný

Co je předností ohřevu pomocí infračerveného záření?

- Energie přenášená pomocí infračerveného záření je forma topné energie, která v protikladu k jiným energetickým formám nevyužívá jako transportní médium tepla okolní vzduch. Díky této vlastnosti infračervené záření ohřívá z více než 80% přímo okolní tělesa a pouze z méně než 20% okolní vzduch. Největší výhoda této metody však spočívá v pronikání tepelných paprsků do hloubky lidského těla, případně do jiných pevných těles. Důsledkem tohoto pronikání tepla do lidského organismu a okolních ploch je příjemný pocit tepla u osob, nacházejících se v takto vytápěných místnostech. Stimulace lidského těla infračervenými paprsky má blahodárné účinky na lidský organismus.

Nejpřirozenějším přírodním zdrojem infračerveného tepelného záření je Slunce. Sluneční paprsky se skládají z infračerveného a ultrafialového (UV) záření. Infračervené sluneční světlo se nachází přibližně uprostřed frekvenčního spektra. Frekvence tohoto záření se pohybuje mezi 0,76µm - 1000µm. Klinická pozorování prokázala, že z různých frekvencí infračerveného záření mají právě dlouhovlnné infračervené paprsky v rozmezí frekvencí 5,6µm - 15µm nejlepší terapeutický vliv na lidský organismus.


Bezpečnost

- Infračervené záření je obdobné tomu, které produkuje samo lidské tělo. Ve své podstatě je podobné slunečnímu záření bez škodlivých UV paprsků a bez frekvencí viditelného světla. Infračervené záření může vznikat z nekovových prvků. Tato forma energie přímo ohřívá okolní předměty sdílením tepla, přičemž nevyužívá pro jeho přenos okolní vzduch.


Působení

- Infračervené záření obsahuje podstatnou část sluneční energie. Z biologie a klinických pozorování víme, že tato energie je selektivně vstřebávána různými orgány a ústrojími. Infračervená energie přitom mimořádně pozitivně ovlivňuje celou řadu hojivých procesů. Obrovskou předností působení infračervených paprsků je, že pocení je díky vnitřní stimulaci těla (tj. zejména svalů a orgánů) aktivním, takže dochází k vyměšování nežádoucích látek z organismu. Příčinou je pronikání infračerveného tepla až 4 cm pod pokožku.

Teplo přitom není uchováváno jako pod pokrývkou, ale svaly a tělesné orgány se díky infračerveným paprskům, pronikajícím do těla, stimulují. Tento děj je při zvýšení teploty v místnosti provázen intenzivním pocením. Vnitřní zvýšení tělesné teploty je důsledkem přímé stimulace svalů a orgánů a vede ke zvýšení prokrvení svalstva a urychlení krevního oběhu. Současně se z těla odbourává tuk a některé odpadní látky (těžké kovy, jedovaté látky aj.). Odcházejí z těla spolu s potem. Pocení za účasti infračerveného světelného záření má zejména pozitivní vliv zejména na vylučování těžkých kovů z těla.

Pot byl zkoumán při zavádění infračervených saun, nazývaných též infračervenými kabinami. Analýzy prokázaly, že objem potu, vyprodukovaný v infračervené oteplovací kabině (v níž je dosahováno obdobných účinků jako u sauny klasické) sestává z asi 80% vody, zatímco dalších 20% představují různé látky jako tuky, cholesterol a v neposlední řadě toxické látky (kadmium, nikl, olovo, chlor aj.). Tyto látky se normálně usazují v ledvinách. Hromaděním tukových buněk pod kůží zase dochází k celulitidě. Pobyt v infračervené kabince také vede k velké spotřebě kalorii (až 600 kalorií za jedno sezení!), podporuje odbourávání tukových tkání a zejména napomáhá detoxikaci organismu.


 

Parametry a specifikace:

Fyzické charakteristiky

Barva: 
zelená, modrá
Výška [mm]: 
1000
Šířka [mm]: 
570

Napájení a spotřeba

Příkon [W]: 
430
 
 
 
 
 
 
 

Zákaznické centrum pro Vás:

 
 
 

Zařazení

 
 
 
 
 
 
 

Zákaznické dotazy & odpovědi

 
 

Diskuse neobsahuje žádné příspěvky

 

Přidat nové téma

 Jiný obrázek..

povinná položka

 
 
 
 

Zaslat info

 
 
 
 
 
 
 
 

Záruka

 
 
 

 
 
 
 
 
 

0
 
 
 
 
 
­

 
Webové stránky TSBOHEMIA.cz používají k personalizaci reklam a služeb soubory cookies. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací.   Nastavení Rozumím
HP cashback
Slevove kupony
Porovnáváte 0 Zobrazit Smazat vše