Objednej DNES, dovezeme DNES a ZDARMA. Platí pro Brno a Severní Moravu (Ostrava, Havířov, Frýdek-Místek, Karviná, Třinec a další). Službu lze využít v pracovní dny. Více informací. 
 

Produkt je vyřazen!

 
 
 
Produkt již není v naší nabídce.
Kontaktujte, prosím, manažera produktu:

Martin Poloch
mpoloch@tsbohemia.cz
 
 
 
 
 

UNITY energeticky úsporný topný infrapanel - krb

 
UNITY energeticky úsporný topný infrapanel - krb
 
 
Splátky bez navýšení
 
 
Splátková kalkulačka již od 4 Kč za den! SMS podpis je jednoduchý způsob
jak uzavřít smlouvu během několika minut.
 
 
 
 
 
infračervený topný panel, rozměr 100 x 57 cm, výkon 430 W, pro místnosti 10 - 15 m2, mobilní a snadno přepravovatelné, grafika krb
 
Objednací kód7705406
Part No.

U-HP-FP

ověřit dostupnost
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 •  
 

Podrobnosti

 
 
 

UNITY energeticky úsporný topný infrapanel - krb

Infračervený topný stěnový panel se používá pro lokální vytápění v každé místnosti, koupelně, balkonu, na pracovišti nebo na jiném místě velikosti 10-15m2.

Infračervený topný panel založený na technologii infračervených dlouhých vln, přináší zdravé teplo do vaší domácnosti, šetří peníze a energii.


Hlavní rysy infračerveného topného panelu:

 • 100% ekologický a zdravý materiál topného prvku - vlastní patentované technologie.
 • Technologie vyzařování infračervených dlouhých vln (vlnové délky 6-20 µm) má pozitivní vliv na lidský organismus a zdraví.
 • Nespotřebovává pro ohřev kyslík.
 • Šetří peníze a elektrické energie.
 • Tepelné paprsky jsou identické se slunečními paprsky ve vaší domácnosti.
 • Přídavné topení v domě a bytě.
 • Mobilní a snadno přepravovatelné
 • Dlouhá životnost topného tělesa (60.000+ hodin, to znamená, více jak 10 let při obvyklém použití).
 • Vyrobeno z tlustého materiálu odolného proti mechanickému poškození.
 • Skvělá dekorace ve vaší domácnosti.

Technické parametry:

 • Velikost pracovní plochy infrazářiče: 0,6 m2
 • Síla topné desky: do 1 mm
 • Rozměry topné desky: 100 x 57 cm
 • Provozní napájecí napětí: 230 V
 • Maximální výkon: 430 W
 • Teplota povrchu maximálně: 75 .C
 • Doba náběhu na provozní teplotu: 30 sek
 • Provozní režim: Dlouhodobý
 • Třída ochrany: IP20
 • Třída ochrany před úrazem elektrickým proudem: II
 • Hmotnost infrazářiče: 0.750 kg
 • Typ uchycení: Nástěnný

Co je předností ohřevu pomocí infračerveného záření?

Energie přenášená pomocí infračerveného záření je forma topné energie, která v protikladu k jiným energetickým formám nevyužívá jako transportní médium tepla okolní vzduch. Díky této vlastnosti infračervené záření ohřívá z více než 80% přímo okolní tělesa a pouze z méně než 20% okolní vzduch. Největší výhoda této metody však spočívá v pronikání tepelných paprsků do hloubky lidského těla, případně do jiných pevných těles. Důsledkem tohoto pronikání tepla do lidského organismu a okolních ploch je příjemný pocit tepla u osob, nacházejících se v takto vytápěných místnostech. Stimulace lidského těla infračervenými paprsky má blahodárné účinky na lidský organismus.

Nejpřirozenějším přírodním zdrojem infračerveného tepelného záření je Slunce. Sluneční paprsky se skládají z infračerveného a ultrafialového (UV) záření. Infračervené sluneční světlo se nachází přibližně uprostřed frekvenčního spektra. Frekvence tohoto záření se pohybuje mezi 0,76µm - 1000µm. Klinická pozorování prokázala, že z různých frekvencí infračerveného záření mají právě dlouhovlnné infračervené paprsky v rozmezí frekvencí 5,6µm - 15µm nejlepší terapeutický vliv na lidský organismus.


Bezpečnost

Infračervené záření je obdobné tomu, které produkuje samo lidské tělo. Ve své podstatě je podobné slunečnímu záření bez škodlivých UV paprsků a bez frekvencí viditelného světla. Infračervené záření může vznikat z nekovových prvků. Tato forma energie přímo ohřívá okolní předměty sdílením tepla, přičemž nevyužívá pro jeho přenos okolní vzduch.


Působení

Infračervené záření obsahuje podstatnou část sluneční energie. Z biologie a klinických pozorování víme, že tato energie je selektivně vstřebávána různými orgány a ústrojími. Infračervená energie přitom mimořádně pozitivně ovlivňuje celou řadu hojivých procesů. Obrovskou předností působení infračervených paprsků je, že pocení je díky vnitřní stimulaci těla (tj. zejména svalů a orgánů) aktivním, takže dochází k vyměšování nežádoucích látek z organismu. Příčinou je pronikání infračerveného tepla až 4 cm pod pokožku.

Teplo přitom není uchováváno jako pod pokrývkou, ale svaly a tělesné orgány se díky infračerveným paprskům, pronikajícím do těla, stimulují. Tento děj je při zvýšení teploty v místnosti provázen intenzivním pocením. Vnitřní zvýšení tělesné teploty je důsledkem přímé stimulace svalů a orgánů a vede ke zvýšení prokrvení svalstva a urychlení krevního oběhu. Současně se z těla odbourává tuk a některé odpadní látky (těžké kovy, jedovaté látky aj.). Odcházejí z těla spolu s potem. Pocení za účasti infračerveného světelného záření má zejména pozitivní vliv zejména na vylučování těžkých kovů z těla.

Pot byl zkoumán při zavádění infračervených saun, nazývaných též infračervenými kabinami. Analýzy prokázaly, že objem potu, vyprodukovaný v infračervené oteplovací kabině (v níž je dosahováno obdobných účinků jako u sauny klasické) sestává z asi 80% vody, zatímco dalších 20% představují různé látky jako tuky, cholesterol a v neposlední řadě toxické látky (kadmium, nikl, olovo, chlor aj.). Tyto látky se normálně usazují v ledvinách. Hromaděním tukových buněk pod kůží zase dochází k celulitidě. Pobyt v infračervené kabince také vede k velké spotřebě kalorii (až 600 kalorií za jedno sezení!), podporuje odbourávání tukových tkání a zejména napomáhá detoxikaci organismu.


 

Parametry a specifikace:

Fyzické charakteristiky

Barva: 
černá, oranžová
Výška [mm]: 
1000
Šířka [mm]: 
570

Napájení a spotřeba

Příkon [W]: 
430
 
 
 
 
 
 
 

Zákaznické centrum pro Vás:

 
 
 

Zařazení

 
 
 
 
 
 
 

Zákaznické dotazy & odpovědi

 
 
Montáž a jiné dotazy
Marta, 02.02.2018 12:23:00

dobrý den, jak se tento panel uchycuje, když má být mobilní, ale zároveň nástěnný? Jaká je třeba montáž? Má tento panel termostat nebo hřeje stále po dobu, co je připojen na přívod elektriky? A jak je to s přívodem elektriky, instaluje se do standardní zásuvky nebo je třeba něco speciálního a jaká je délka přívodního kabelu? Žhne tento panel viditelným světlem? Jde mi o to, jestli je vidět v noci a tedy zda může působit rušivě. Děkuji za informace, hezký den

Martin Poloch - T.S.Bohemia a.s. (produktový manažer), 07.02.2018 18:36:00

Dobrý den, panel se zavěsí na stěnu například na hřebík za poutko. Hřeje, dokud je přívod zapojený do zásuvky. Přívod je dlouhý zhruba 1,5 metru. Světlem neruší.

 

Přidat nové téma

 Jiný obrázek..

povinná položka

 
 
 
 

Zaslat info

 
 
 
 
 
 
 
 

Záruka

 
 
 

 
 
 
 
 
 

0
 
 
 
 
 
­

 
Webové stránky TSBOHEMIA.cz používají k personalizaci reklam a služeb soubory cookies. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací.   Nastavení Souhlasím
Splatky bez navyseni
Elektrodotace
Porovnáváte 0 Zobrazit Smazat vše