Objednací kód: PRZ8463,Part No.: ,Záruka spotřebitel/ostatní: 24 měsíců / 24 měsíců
Je nám líto,
ale tento produkt je beznadějně vyprodán a nebo je pouze dostupný jako dárek k vybranému výrobku. Vyberte si, prosím, ze související nabídky níže.
Popis
Více informací
Všichni doma dříve měli šicí stroje. Mezi značky, které se dříve u nás objevovaly, patřily např. Lucznik, Singer, Visnja, Veritas. Nejoblíbenějšími a nejrozšířenějšími byly značky Veritas, Lucznik a Singer. Měli jste doma svou Veritasku? Silné a robustní stroje, které zvládly prošít téměř všechno, a to na výbornou!
Zakladatelem značky Veritas byl pan Augustus Clemens Müller, který si nechal model s názvem Veritas patentovat roku 1894. Toto jméno bylo dále používáno jeho potomky i pro další modely. Po druhé světové válce byly Müllerovy továrny v Drážďanech znárodněny a přejmenovány na VED Mechanik. Do roku 1952 bylo vyrobeno cca 2 miliony kusů strojů s označením Veritas. 2. října 1955 byla převedena výroba strojů i s právy na značku Veritas ze závodu v Drážďanech do továrny VEB Nähmaschinenwerk ve Wittenbergu, blízko Schwerinu. Závod ve Wittenbergu byl založen v roce 1903 a patřil ke koncernu produkující stroje Singer. V tomto městě byly vyráběny známé šicí stroje této společnosti a téměř celé 20. století Wittenberg byl v Evropě nazýván „městem šicích strojů“. V 70. a 80. letech dosáhla roční výroba ve Wittenbergu 400 000 kusů. V roce 2002 společnost převzala Crown Technics, pobočka švýcarského koncernu Bernina Holding AG.
Nejznámější modely šicích strojů Veritas:
- Textima 8014/35 – vyráběné v 70. letech, stroj má venkovní motorek, obal má šedou + bílou barvu, zaoblené tvary.
- Textima 8014/40 – vyráběné v 80. letech, s motorkem TUR2, obal má béžovou + bílou/hnědou barvu, hranatější tvary.
- Rubina – vyráběné v 80. letech s venkovním motorkem, barva obalu šedá + modrá, vyšší hustota stehu se u některých verzí stroje dosahovala vsunutím trojúhelníkového dílu k zapošívací páčce.
- Famula – vyráběné v 80. letech, kryt šedá + modrá, verze „Electronic“ měla motorek v těle stroje pod kryty, volné rameno, regulace rychlosti šití posouvací páčkou a vyšší hustota stehů se u některých verzí vytvářela rovněž vsunutím trojúhelníkového dílku k zapošívací páčce.
- Columba – vyráběné v 80. letech, bílo-hnědý kryt stroje, ve verzi „Electronic“ měl stroj motorek integrovaný uvnitř v těle stroje.