QNAP TS-653B-8G

 
QNAP TS-653B-8G
 

Víkendové snížení cen (uplatněno)

 
Splátky bez navýšení
 
 
Splátková kalkulačka již od 41 Kč za den! SMS podpis je jednoduchý způsob
jak uzavřít smlouvu během několika minut.
 
 
 
 
 
box NAS pro 6 HDD, 2x 1GbE, 5x USB 3.0, 1x USB C, 2x HDMI, Intel CPU 1.5GHz QC, 8GB RAM, RAID 0/1/5/6/10
Objednací kód8986388
Part No.

TS-653B-8G

Cena PL 20 692 Kč ;  DPH 21%
Záruka spotřebitel/ostatní 24 měsíců / 24 měsíců
Základní cena + RP 20 375 Kč + 2 
ověřit dostupnost
­ 26 255,- Kč 
Cena po slevě: 24 656,- Kč 

20 377 Kč bez DPH

 
 
 
 
 
 
 
 
 
  •  
 

Podrobnosti

 
 
 

QNAP TS-653B

Model TS-653B se pyšní novým, elegantním vzhledem včetně OLED panelu a dvou dotykových tlačítek. TS-653B je vybaven také portem PCIe pro maximální využití vašeho NAS serveru: instalací rozšiřující karty QNAP QM2 lze doplnit mezipaměť M.2 SSD / připojení 10GbE, instalací bezdrátové karty lze používat server TS-653B jako bezdrátový přístupový bod a připojením karty USB 3.1 10 Gb/s zajistíte jednodušší zálohování na několik externích úložných zařízení. Díky portu USB Type-C QuickAccess a slotu na SD karty zjednodušuje server TS-653B přenos a sdílení souborů bez nutnosti síťového připojení. Server TS-653B nabízí také celou řadu funkcí, jako je přehrávání videí v rozlišení 4K a překódování v reálném čase. Nabídku multimédií a automatizace serveru NAS doplňuje aplikace Cinema28 pro multizonální správu médií a oblíbená aplikace IFTTT Agent pro automatizaci webu.

  • Port PCIe podporuje instalaci připojení M.2 SSD/10GbE přes duální port QNAP QM2, kompatibilní bezdrátový adaptér PCIe nebo kartu USB 3.1 10 Gb/s
  • Port USB QuickAccess pro přímý přístup k souborům na NAS serveru bez nutnosti síťového připojení
  • Podporuje virtualizaci, centralizované úložiště, zálohování, sdílení a zotavení po havárii
  • Hybridní přístup k virtualizaci v jediném NAS: Virtualization Station a Container Station
  • Podporuje hardwarové dekódování 4K a překódování videí 4K H.264 za chodu nebo offline
  • Cinema28 pro centralizovanou správu multimediálních zařízení a lepší zážitky při sledování multimédií
  • Aplikace IFTTT Agent umožňuje automatizaci webu pro efektivnější práci

Čtyřjádrový procesor Intel® Celeron® J3455 1,5 GHz s šifrováním AES-NI

TS-653B, který je vybavený nejnovějším čtyřjádrovým procesorem Intel® Celeron® J3455 14 nm 1,5 GHz (Turboboost až na 2,3 GHz), pamětí až 8 GB DDR3L RAM, dvěma porty sítě Gigabit LAN a disky SATA 6 Gb/s, přináší plynulé a rychlé zpracování úloh s rychlostí čtení / zápisu až 225 MB/s. Server TS-653B používá hardwarově akcelerované šifrování Intel® AES-NI pro vyšší rychlosti přenosu až 225 MB/s při 256bitovém šifrování AES jak pro celé svazky NAS, tak i pro sdílené složky, čímž vylepšuje systémový výkon i zabezpečení, a přitom zajišťuje bezpečí citlivých dat uložených na TS-653B.


Rozšíření funkce NAS díky slotu PCIe

Díky rozšíření PCIe nabízí TS-653B flexibilitu rozšíření funkcí NAS a potenciálních oblastí použití. Instalací karty QNAP QM2 vytvoříte možnost ukládání do mezipaměti M.2 SSD / připojení 10GbE, instalací kompatibilní karty bezdrátové sítě využijete server TS-653B jako bezdrátový přístupový bod, nebo instalací karty USB 3.1 10 Gb/s zlepšíte možnosti připojení TS-653B přes USB.


Rozšiřující karta QM2 přináší novou podobu funkce NAS

QM2 od společnosti QNAP je rozšiřující karta PCIe, která je vybavena dvěma sloty M.2 SSD a připojením 10GbE* (funkce jednotlivých karet se mohou lišit). To umožňuje uživateli snadné nastavení ukládání do mezipaměti SSD nebo použití technologie automatického vrstvení pro optimalizaci výkonu NAS. Modely kompatibilní s 10GbE jsou do budoucna zárukou pro používání modelu TS-653B se sítěmi 10GbE. Karta QM2 je vybavena samostatným chladicím modulem pro udržení vysokého výkonu při maximálním zatížení.


OLED displej s dotykovými tlačítky

TS-653B přináší zcela nový design s posuvným krytem. Jednoduchá instalace pevných disků o velikosti 3,5” bez nástrojů usnadňuje uživatelům nastavení a údržbu serveru TS-653B. Přední OLED displej zobrazuje informace o systému (včetně teploty, rychlosti ventilátorů a kapacitě pevných disků a jednotek LUN), což umožňuje rychlé zobrazení celkového stavu systému. Prachotěsná dotyková tlačítka umožňují snadné probuzení obrazovky, změnu nastavení IP adresy sítě a hesla hostitele nebo dokonce restartování a vypnutí systému.


Přímý přístup k souborům díky USB-C QuickAccess

Server TS-653B je vybaven inovativním portem USB-C QuickAccess, který umožňuje dokončit první instalaci a nastavení TS-653B bez nutnosti síťového připojení. Přímý přístup k souborům a datům uloženým na serveru TS-653B zajišťuje také aplikace Qfinder Pro* a kabel USB typu C**. Přiřazením přístupových oprávnění uživatelů k různým složkám lze zabránit neoprávněnému přístupu k důležitým souborům.


Zálohování, obnovení a synchronizace dat

QNAP Hybrid Backup Sync poskytuje kompletní řešení zálohování dat, synchronizace souborů a zotavení po havárii. Díky Hybrid Backup Sync můžete snadno a bezpečně zálohovat data z NAS serveru na místní, vzdálená a cloudová úložiště. V případě selhání systému nebo kritické chyby hardwaru můžete rychle data z těchto úložišť obnovit, a minimalizovat tak výpadky a celkové ztráty. Hybrid Backup Sync zároveň využívá výhod cloudového úložiště pro jednosměrnou synchronizaci dat na cloudové úložiště RTRR, Rsync, FTP, protokol SMB, nebo obousměrnou synchronizaci NAS serveru se vzdáleným NAS / cloudovými službami.


Sdílení a synchronizace souborů napříč zařízeními

TS-653B podporuje protokoly SMB, NFS a AFP a umožňuje rychlé sdílení souborů se zařízeními Windows®, Mac® a Linux®/UNIX®. S nástrojem Qsync od společnosti QNAP se TS-653B stane bezpečným datovým centrem pro synchronizaci s obrovským úložným potenciálem. Jakýkoli soubor odeslaný na TS-653B lze synchronizovat se všemi propojenými zařízeními, jako jsou počítače, notebooky a mobilní zařízení. Synchronizací sdílených složek rovněž zvýšíte flexibilitu spolupráce a sdílení souborů. Slot na kartu SDXC usnadňuje přímý přístup a zálohování uložených souborů a nový ovladač exFAT (volitelný nákup, prodává se samostatně) zajišťuje kompatibilitu s novými, rychlejšími SD kartami.


Duální systémy QTS-Linux, ideální pro éru IoT

Duální systémy QTS-Linux serveru TS-653B jsou založeny na pokročilých technologiích virtualizace od společnosti QNAP. Revoluční architektura TS-653B umožňuje uživatelům nejen stahovat celou řadu aplikací z Centra aplikací QTS, ale také vyvíjet nebo využívat balíčky IoT pro Linux® a zobrazovat je na výstupu HDMI. Se serverem TS-653B můžete vyvíjet a instalovat nejrůznější balíčky IoT na požádání, ukládat data centrálně na TS-653B, a využívat tak výhod bezpečného privátního úložiště a řešení pro vývoj.


Úložiště dat pro virtualizovaná prostředí

TS-653B je úložiště iSCSI/ IP-SAN, které podporuje VMware® a Citrix® a je kompatibilní s Microsoft® Hyper-V® a Windows Server 2012® R2. Splňuje tak požadavky na potřebu flexibilního nasazení a správu ve virtualizovaných prostředích. TS-653B podporuje VMware VAAI a Microsoft ODX po zvýšení výkonnosti snižováním zátěže serverů ESXi a Hyper-V a podporuje zásuvný modul QNAP vSphere Client a poskytovatele QNAP SMI-S s vyšší provozní účinností a správou ve virtualizačních prostředích.


Úložiště pro hosting virtuálních počítačů a kontejnerových aplikací

Virtualization Station Vám umožní provozovat na TS-653B virtuální počítače (VM) a mít k nim přístup prostřednictvím webového prohlížeče nebo VNC. Virtualization Station podporuje více operačních systémů, rychlé vytváření virtuálních počítačů (VM), zálohování a obnovení VM, import/export VM, pořizování snímků a správu zařízení pro centrální řízení VM. Virtualization Station umožňuje, aby TS-653B, VM a kontejnery sdílely stejný LAN port. Vysokorychlostní virtuální switche už nejsou omezovány výkonem fyzické sítě, takže pomocí svého vnitřního rozhraní výrazně zvyšují datovou propustnost mezi VM, kontejnery a NAS. TS-653B nabízí také Container Station, která integruje systémově nenáročné virtualizační technologie LXC a Docker®. Na TS-653B můžete provozovat větší počet izolovaných systémů Linux® nebo stahovat aplikace z integrovaného registru Docker Hub Registry®. Container Station poskytuje také platformu QIoT Containers, která vám pomůže na Vašem soukromém IoT cloudu rychle strukturalizovat prostředí a IoT implementaci.


Bezpečný přístup přes server VPN a proxy

Nová služba QVPN propojuje funkce serveru VPN a klienta VPN. Díky službě lze TS-653B používat jako VPN server s podporou L2TP/ IPsec, OpenVPN a PPTP, což umožňuje bezpečný přístup k datům sdíleným přes privátní místní síť. TS-653B lze použít také jako klienta VPN pro připojení ostatních serverů VPN nebo virtuální privátní sítě prostřednictvím protokolů PPTP a OpenVPN pro bezpečný přenos dat. Klient VPN umožňuje také připojení NAS serveru k několika serverům najednou. Připojením zařízení k NAS serveru a serveru VPN doma získáte přístup k datům v síti LAN a přes klienta VPN na NAS jednotce, připojením k mezinárodním VPN serverům získáte přístup k regionálně omezeným službám, jako je Netflix a Hulu v HD Station. Model TS-653B nabízí celou řadu možností VPN a pomáhá zajistit přenos dat.


QTS 4.3 – Nejinteligentnější a nejintuitivnější operační systém pro NAS

Díky mnoha modulárním aplikacím a funkcím posiluje systém QTS efektivitu řízení, osobní produktivitu nebo například rozšiřuje podporu multimédií. Také byly přidány nové služby inteligentních agentů pro zjednodušení systémových operací a správy. Uživatelsky přívětivý systém QTS je vybaven inteligentní pracovní plochou, která vám umožňuje snadno vyhledat požadované funkce, monitorovat důležité systémové informace v reálném čase nebo otevírat více oken aplikací k provozování více úloh současně. V QTS nechybí ani integrované App Center s možností instalace dalších aplikací a snadného rozšíření funkcionality NAS. QTS je vybaven pokročilými funkcemi a i díky nim prolamuje bariéry zařízení, platforem a zeměpisných vzdáleností, aby vám přinášel optimalizovaný prožitek v cloudovém prostředí.


Qfiling automatizuje organizaci souborů

Qfiling pomáhá automatizovat organizaci souborů pro jejich třídění napříč několika složkami a zkracovat čas potřebný pro vyhledávání důležitých souborů. Uživatelé mohou řadit soubory do kategorií, zadávat podmínky řazení a plánovat pravidelné třídění. Funkce „Předpis“ umožňuje uživatelům uložit často používané podmínky řazení jako „exkluzivní předpis“, poté lze další úlohu Qfiling spustit pouze jedním kliknutím pomocí předpisu.


Výstup 4K HDMI pro vynikající audiovizuální zážitek

Model TS-653B, který je vybaven pokročilou grafikou Intel® HD Graphics 9. generace, podporuje hardwarové kódování 4K (H.264) a přináší vynikající překódování v reálném čase 4K (H.264) a 1080p pro převod videí na univerzální formáty, které lze snadno přehrávat na celé řadě zařízení*. QNAP Linux Station nabízí propojení s operačním systémem Ubuntu® a umožňuje stahování a instalaci rozmanitých multimediálních aplikací ze softwarového centra Ubuntu, jako je Plex Media Server, KMPlayer, LibreOffice a VLC. HD Station od společnosti QNAP navíc uživatelům umožňuje používání přehrávače HD nebo přehrávače třetích stran, jako je Plex Home Theater. Připojením modelu TS-653B k HDTV nebo přijímači A/V s výstupem HDMI můžete sledovat videa v rozlišení až 4K. Kromě multimediálních aplikací nabízí server TS-653B duální výstup HDMI, který podporuje používání NAS jako pracovní stanice s „duplikovanými“ nebo „rozšířenými“ konfiguracemi plochy. Integrovaný dálkový ovladač QNAP umožňuje ovládání TS-653B a nejlepší audiovizuální zážitky.


Centralizovaná správa pro mediální zařízení

Aplikace Cinema28 vytvoří z vašeho serveru TS-653B centrum ústřední správy pro multimediální zařízení. S aplikací Cinema28 můžete zobrazovat fotografie, streamovat hudbu a přehrávat videa uložená na TS-653B na celé řadě mediálních zařízení v různých pokojích a sledovat stav a seznam obsahu jednotlivých zařízení. Podporuje 8 typů streamování / přehrávání, včetně zvukového výstupu HDMI, Line out, USB reproduktorů a reproduktorů Bluetooth pro audio a přehrávače HD, DLNA®, AirPlay® a Chromecast® pro video.


IFTTT Agent automatizuje vaše pracovní postupy

IFTTT (If This Then That) je v současnosti nejoblíbenější služba automatizace webu. S aplikací IFTTT Agent od QNAP můžete vytvářet téměř neomezený počet apletů pro NAS na webové stránce IFTTT pro větší automatizaci a zvýšení produktivity. Pokud například nastavíte spouštěč jako „Jakákoli nová fotografie (pomocí služby Android Photos)“ a akci jako „Stáhnout URL do QNAP NAS (pomocí služby QNAP)“, pak všechny fotografie pořízené pomocí zařízení Android budou automaticky staženy na server TS-653B. S aplikací IFTTT Agent může váš TS-653B být chytřejší než dříve.


Centralizovaná správa e-mailů a kontaktů pro lepší komunikaci

Není snadné provádět správu e-mailů a kontaktních údajů, které jsou rozmístěny na několika počítačích, zařízeních a účtech – nemluvě o tom, pokud dojde ke ztrátě nebo znepřístupnění důležitých e-mailů či kontaktních údajů z důvodu zrušení účtu nebo poruchy či ztráty zařízení. Aplikace QmailAgent a Qcontactz od QNAP vám pomohou s centrálním ukládáním a správou e-mailů a kontaktních údajů a zpřístupněním na všech vašich zařízeních v jakoukoli dobu – a díky výkonnému vyhledávači můžete snadno a kdykoli vyhledat konkrétní kontakty a e-maily.


Komplexní řešení dozoru a zabezpečení 24 hodin denně a 7 dní v týdnu

Surveillance Station je profesionální systém správy videa (Video Management System, VMS) pro síťový dozor, který nabízí uživatelsky přívětivé rozhraní pro správu, přes 3 000 kompatibilních modelů IP kamer a rozšiřitelné licence kanálů IP kamer. Podporuje sledování v reálném čase, záznam obrazu a zvuku a přehrávání s celou řadou upravitelných nastavení. Na zařízení se systémem iOS® nebo Android™ si můžete nainstalovat také aplikaci Vmobile a spravovat sledované kanály kdykoli a kdekoli, nebo si nainstalovat mobilní aplikaci Vcam a vytvořit ze svého zařízení síťovou kameru pro okamžitý záznam na TS-653B. TS-653B nabízí 4 bezplatné kanály IP kamer, které můžete rozšířit až na 40 kanálů zakoupením dodatečných licencí.


Zcela nové řešení dozoru QVR Pro

TS-653B podporuje také program QVR Pro (Beta), který do operačního systému QTS integruje profesionální systém QVR od společnosti QNAP. Díky tomu můžete na NAS serveru nejen zařídit vyhrazený, nezávislý úložný prostor pro data z dozorování, ale také využít výhody škálovatelnosti a správy úložišť ze systému QTS. Program QVR Pro je vybaven flexibilním rozhraním pro monitorování, které umožňuje nastavovat proporce zobrazení a monitorovat obraz IP kamer. Podporuje funkci vylepšené časové osy, která nabízí okamžité vyhledávání videí a rychlou identifikaci náhledu v režimu živého sledování. Zároveň umožňuje monitorování náhledů a přehrávání záznamů bez nutnosti přepínat mezi různými okny. Další funkce, jako například přidávání dávkových příkazů, editace kamer a vyhledávání kamer napříč různými sítěmi LAN, dále snižují náklady a čas na nasazení a na údržbu kompletního dozorovacího systému. S nově vyvinutou aplikací QUSBCam2 můžete používat USB kameru jako síťovou kameru ONVIF. Stačí pouze připojit ji k modelu TS-653B a můžete sledovat záznamy v reálném čase bez instalace jakéhokoli softwaru. Prostřednictvím programu QVR Pro můžete dokonce ukládat záznamy pro přehrávání, a vytvořit si tak dozorovací systém s minimálními náklady.


Snadné rozšíření kapacity úložiště

Kromě připojení rozšiřující jednotky QNAP lze kapacitu úložiště modelu TS-653B rozšířit také pomocí technologie VJBOD. S technologií VJBOD lze kapacitu úložiště jiného QNAP NAS* serveru využít jako virtuální disky, které lze připojit jako místní disky na serveru TS-653B pro sdílené složky, aplikace nebo dokonce vytvoření jiné logické jednotky LUN. Pro snadnou manipulaci s rozšířením kapacity NAS a správu rozšiřujících jednotek úložiště můžete použít nástroj QTS Storage Manager. S podporou QJBOD Express (rozšiřující roaming JBOD)** můžete přesouvat data na jiný QNAP NAS prostřednictvím jednotky JBOD bez připojení k síti.


 

Fotogalerie QNAP TS-653B-8G

Parametry a specifikace:

Disk

Typ disku: 
SSD, HDD
Formát disku: 
2,5, 3,5
Max. počet disků: 
4
Počet 3,5" pozic interních: 
4 (kompatibilní s 2.5")
Systém souborů (externí): 
EXT4, FAT, EXT3, NTFS, HFS+
Systém souborů (interní): 
EXT4

Disková pole

JBOD: 
ano
RAID 0: 
ano
RAID 1: 
ano
RAID 5: 
ano
RAID 6: 
ano
RAID 10: 
ano
RAID 5 + Hot Spare: 
ano

Funkce

DLNA: 
ano
FTP server: 
ano
VPN: 
ano
Cloud Sync: 
ano
iSCSI: 
ano
Podpora IP kamer: 
ano
Print server: 
ano
Sdílení souborů (SMB, CIFS): 
ano
Torrent (Transmission): 
ano

Fyzické charakteristiky

Barva: 
černá
Výška [mm]: 
168
Šířka [mm]: 
235
Hloubka [mm]: 
226
Hmotnost [kg]: 
3,01

Hlučnost

Hlučnost při zátěži [dB]: 
19,6

Napájení a spotřeba

Spotřeba v klidu [W]: 
20,62
Spotřeba při zátěži [W]: 
40,33

Operační paměť

Typ paměti: 
SO-DIMM DDR 3L
Velikost paměti [MB]: 
8192

Operační systém

Podpora OS: 
Linux, OS X, Windows 8, Windows Server 2012, Windows Server 2008, Windows Server 2003, Windows 7, Windows 10

Procesor

Model procesoru: 
Intel Celeron J3455
Počet jader procesoru: 
4
Frekvence procesoru [GHz]: 
1,5
Max. frekvence procesoru [GHz]: 
2,3

Rozhraní

USB 3.0: 
ano
Počet portů USB 3.0: 
5
USB 3.1 (Type-C): 
ano
Počet portů USB 3.1 (Type-C): 
1
HDMI výstup: 
ano
Počet HDMI výstupů: 
2
RJ-45 port: 
ano
Počet portů RJ-45: 
2
Čtečka karet: 
ano
Rozhraní: 
RJ45
Stránky výrobce:
Stránky o produktu:
 
 
 
 
 
 
 

Zákaznické centrum pro Vás:

 
 
 

Zařazení

 
 
 
 
 
 
 

Zákaznické dotazy & odpovědi

 
 

Diskuse neobsahuje žádné příspěvky

 

Přidat nové téma

 Jiný obrázek..

povinná položka

 
 
 
 

Zaslat info

 
 
 
 
 
 
 
 

Záruka

 
 
 

 
 
 
 
 
 

0
 
 
 
 
 
­

 
Webové stránky TSBOHEMIA.cz používají k personalizaci reklam a služeb soubory cookies. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací.   Nastavení Rozumím
Poukaz na TV zdarma
Cashback notebooky
Porovnáváte 0 Zobrazit Smazat vše