Homematic IP Nástěnný termostat Basic

Objednací kód: 9967615 Part No.: HmIP-WTH-B Záruka spotřebitel/ostatní: 24 měsíců / 24 měsíců
 
Homematic IP Nástěnný termostat Basic
 • Homematic IP Nástěnný termostat Basic
 • Homematic IP Nástěnný termostat Basic
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bezdrátový Nástěnný termostat Basic (HmIP-WTH-B) z řady Homematic IP umožňuje časově řízenou regulaci teploty v místnosti ve spojení s termostatickými hlavicemi (HmIP-eTRV) z řady Homematic IP nebo Akčními členy podlahového vytápění (HmIP-FAL).
Ověřit dostupnost

na prodejnách

1 520 Kč

1 256 Kč bez DPH

 
 

Varianty produktu

v prodeji další 1 varianta
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 •  
 

Popis

 
 
 

Popis produktu:

Rozhodli jste se pro inteligentní ovládání vytápění a okamžitou úsporu energií, ale nejste si jisti, zda chcete hned investovat prostředky do kompletního systému chytré domácnosti? Pokud ano, pak je Nástěnný termostat Basic (HmIP-WTH-B) tím ideálním řešením!
Bezdrátový Nástěnný termostat Basic (HmIP-WTH-B) z řady Homematic IP umožňuje časově řízenou regulaci teploty v místnosti ve spojení s termostatickými hlavicemi (HmIP-eTRV) z řady Homematic IP nebo Akčními členy podlahového vytápění (HmIP-FAL).

Nástěnný termostat Basic HmIP-WTH-B

Jednoduché ovládání vytápění s otevřenou cestou pro systémové řešení.

Bezdrátový Nástěnný termostat Basic (HmIP-WTH-B) z řady Homematic IP umožňuje časově řízenou regulaci teploty v místnosti ve spojení s termostatickými hlavicemi (HmIP-eTRV) z řady Homematic IP nebo Akčními členy podlahového vytápění (HmIP-FAL).

Rozhodli jste se pro inteligentní ovládání vytápění a okamžitou úsporu energií, ale nejste si jisti, zda chcete hned investovat prostředky do kompletního systému chytré domácnosti?

Pokud ano, pak je Nástěnný termostat Basic (HmIP-WTH-B) tím ideálním řešením!

Kombinovaný provoz

Nástěnný termostat Basic (HmIP-WTH-B) můžete jednoduše používat pro autonomní řízení prostorové teploty v kombinaci s Termostatickými hlavicemi Basic (HmIP-eTRV-B) a Okenním a dveřním senzorem (HmIP-SWDM), který v případě detekce otevření okna předá informaci termostatické hlavici a ta automaticky sníží přísun horké vody do radiátorového tělesa. Jakmile se okno zavře, radiátor začne znovu zvyšovat teplotu v místnosti.

Jeden bezdrátový Nástěnný termostat Basic (HmIP-WTH-B) lze kombinovat až s osmi Okenními a dveřními senzory (HmIP-SWDM).

Systémový provoz

Pokud se následně rozhodnete, že toto řešení není dostačující, máte kdykoli všechny možnosti chytré domácnosti otevřené. Postačí dokoupit Centrální jednotku (HmIP-HAP) a postupně systém rozšiřovat o další periferie a tak si tvořit svou kompletní chytrou domácnost.

Bezdrátový programovatelný Nástěnný termostat Basic (HmIP-WTH-B) z řady Homematic IP s LED displejem o velikosti 2,6" pro zobrazení aktuální teploty a vlhkosti představuje inteligentní způsob pro regulaci vytápění a úsporu energií.

Pokojovou teplotu lze měnit manuálně, řídit prostřednictvím termostatických hlavic, některého z nástěnných termostatů Homematic IP nebo vzdáleně ovládat a automatizovat za pomocí mobilní aplikace v kombinaci s Centrální jednotkou (HmIP-HAP).

Inteligentní ovládání

Až tři nastavitelné profily vytápění: teplota může být regulována v časových intervalech (až 6 topných fází za den s individuálně nastavitelnou teplotou).

Přes spínací akční členy Homematic IP lze ovládat i další topná, chladicí nebo klimatizační zařízení. Nástěnný termostat umí ovládat jak provoz řízení vytápění, tak chlazení.

Díky integrovanému čidlu umožňuje mimo jiné vyhodnocovat stav vlhkosti vzduchu v místnosti a tak efektivně řídit vzduchotechniku nebo ventilaci.

Možné aplikace termostatu zahrnují přímou autonomní regulaci zdroje tepla nebo použití jako prostorové čidlo pro měření a nastavení teploty v rámci multizónového regulačního systému. Regulace teploty probíhá automaticky a ohřev se provádí pouze v případě potřeby.

Teplotu lze přesně nastavit pomocí tlačítek v krocích po 0,5 °C. Termostat disponuje funkcí Boost pro rychlé vytopení místnosti.

Unikátní řešení

Nástěnné termostaty Homematic IP nahrazují běžné nástěnné termostaty, řídí prostorovou teplotu v místnosti a proces vytápění dle individuálních potřeb, což vede k okamžité úspoře a snížení výdajů na energie až o 30 %.

Systém začne být skutečně důmyslný v kombinaci termostatické hlavice (HmIP-eTRV), okenního a dveřního senzoru (HmIP-SWDx) a Centrální jednotky (HmIP-HAP), kdy je možné naplno využít všechny funkcionality systému včetně inteligentní predikce vytápění pro maximální úsporu energií. V mobilní aplikaci (pro Android a iOS v CZ) lze nastavit až několik teplotních týdenních profilů, různé denní režimy zvyšovaní nebo snižování teploty (na den a místnost) nebo celou řadu pokročilých scénářů.

Při vytváření profilů a scénářů, můžete zohlednit všechny vaše potřeby pro automatizaci vytápění s ohledem na úsporu energií a pocitovou teplotu. Noční režim můžete nastavit tak, abyste se dobře vyspali, ráno se probouzíte do příjemné teploty a vstupujete do předvyhřáté koupelny.

Užíváte si chvíle volna ve vašem obývacím pokoji při individuálně nastavené teplotě nebo uspoříte drahocennou energii, zatímco nejste doma.

Hlasové ovládání

Systém chytré domácnosti Homematic IP, jehož jsou nástěnné termostaty součástí, podporuje hlasové ovládání a komunikaci s Google Assistant a Amazon Alexa. Pro bezpečnou, stabilní a spolehlivou komunikaci disponuje systém mezi jednotlivými zařízeními vlastní unikátní rádiovou technologií.

Snadná montáž

Bezdrátová komunikace a bateriový provoz nabízí možnost jednoduché instalace bez potřeby kabeláže. To znamená, že termostat lze umístit kdekoli v místnosti a měřit tak pokojovou teplotu na požadovaném místě. Napájení zajišťují dvě tužkové baterie typu AA s výdrží až 2 roky.

Široký rozsah využití

Ideální pro všestranné použití v domácnostech, kancelářích, firmách, zdravotnických zařízeních atd.

Pokročilá predikce vytápění, unikátní algoritmus řízení a časové programy sníží náklady na vytápění a zajistí optimální preferovanou teplotu bez zbytečného plýtvání energiemi.

Funkce:

- Zobrazení nastavené a skutečné teploty a vlhkosti vzduchu na LED displeji o velikosti 2,6" (6,59 cm)
- Nastavení teploty po 0,5°C krocích tlačítky na zařízení nebo aplikací
- Až 6 nastavitelných vytápěcích profilů, 6 fází a 13 změn za den
- Funkce Boost pro rychlé vyhřátí místnosti
- Lze alternativně napájet zdrojem 230V -> 3V Homematic IP (HmIP-BPS-2)
- Možnost přímého párování až s 8 Term. hlavicemi Basic (HmIP-eTRV-B) nebo Okenními a dveřními senzory (HmIP-SWDM)
- Bezdrátová komunikace přes šifrovaný protokol
- Podpora hlasového ovládání (Amazon Alexa, Google Assistant)
- Podpora Home Connect Plus

Obsah balení:

- 1x Nástěnný termostat Basic
- 1x montážní deska (držák na zeď)
- 2x alkalická AA baterie
- montážní materiál
- český návod

Parametry:

Řada: Homematic IP

Autonomní: ano (ve spojení s Termostatickou hlavicí HmIP-eTRV-B, Okenním a dveřním senzorem - magnetický HmIP-SWDM a Akčním členem podlahového vytápění HmIP-FAL)

Napájecí zdroj: 2x 1,5V LR6/Mignon/AA

Proudový odběr: 40mA max.

Životnost baterií: 5 let (obvykle)

Stupeň krytí: IP20

Provozní teplota: 0 až 50 °C

Rozměry (Š x V x H): 85 x 85 x 22 mm

Rozměry balení: 122 x 112 x 73 mm

Hmotnost: 140g (včetně baterií)

Hmotnost včetně obalu: 277,9g

Pracovní frekvence: 868,0 - 868,6 MHz, 869,4 - 869,65 MHz

Bezdrátový dosah (v otevřeném prostoru): 250mParametry

Fyzické charakteristiky

Typ baterie: 
AA
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Historie ceny

 
 
 
 
 
 
 

Poradna

 
 

Ať už máte jakýkoliv dotaz ohledně jeho použití, neváhejte se nás zeptat. Náš tým zkušených profíků se na váš dotaz co nejdříve podívá a pokusí se zodpovědět jak jen to půjde.

Dotazy zodpoví odborník Michal (T.S.BOHEMIA) Položit vlastní dotaz Vstup do poradny
Párování
Tazatel, 18.9.2022 13:46:00

Dobrý den, jak napáruji termostat s termo hlavici na podlahovém topení , jeden termostat mi přestal komunikovat , nevidím ho v aplikaci a jedna místnost mi netopí? Děkuji za odpověď. Pavlíková

Jan Ďurďa, 19.9.2022 8:34:00

Dobrý den, paní Havlíková, nejprve si potřebujeme vyjasnit vzniklou situaci tj. 1. Máte již řešenou regulaci podlahového vytápění prostřednictvím systému Homatic IP a do daného systému jste pouze dokoupila dva nové komponenty (tj. termo hlavici pro regulaci radiátoru a termostat pro regulaci teploty v prostoru)? 2. Nebo si přejete řešit regulaci podlahového topení pomocí systému Homematic IP a koupila jste si pro začátek pouze dva zmíněné komponenty? 3. Jedná se o podlahové topení elektrické, nebo teplovodní? Děkuji, přeji Vám pěkný den, Jan Ďurďa

 

Potřebujete poradit? Zeptejte se odborníků...

povinná položka

 
 
 
 

Napište nám

 
 
 
 
 
 
 
 0

Nákupní košík

 
 
 
 
 
­

 
Porovnáváte 0 Zobrazit Smazat vše

  Přihlaste se

   
  ­
  Nemáte ještě účet? Zaregistrujte se | Zapomněli jste heslo?