B+W 802 0,6 ND filtr 77mm XS-PRO DIGITAL MRC nano
Objednací kód: 7770352 Part No.: 1089163 Záruka spotřebitel/ostatní: 120 měsíců / 120 měsíců Základní cena: 2 479 Kč
 
 
 
 
 

B+W 802 0,6 ND filtr 77mm XS-PRO DIGITAL MRC nano

 
 
 
 
B+W UV filtr 77mm XS-PRO DIGTAL MRC nano
Zjistit dostupnost na prodejnách
Cena nyní: 2 999,- Kč 

2 479 Kč bez DPH

Splátky již od 150 Kč za měsíc!Splátková kalkulačka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  •  
 

Podrobnosti

 
 
 

Popis produktu:

Neutrální šedé filtry B+W  

Neutrální šedé patří k těm filtrům, které nelze, ani při největší snaze, nahradit zpracováním v počítači při zachování kvality snímku. Zjednodušeně se jedná o šedé sklo, které blokuje prostup světla, kterého do objektivu při záběrech s filtrem dopadá méně, což umožňuje fotografovi tvůrčím způsobem pracovat s expozicí - prodlužovat expoziční čas nebo zmenšovat clonu. To vše při zachování korektní expozice.

Německá firma Schneider Kreuznach uvedla na trh nové absolutně neutrální šedé filtry 802, 803, 806 a 810. Schneider využívá japonské technologie nanášení tří různých vrstev oxidů ve vakuu na povrch opticky dokonalého skla Schott. Kombinace těchto vrstev zajišťuje dokonalé neutrální podání barev, kterého nelze dosáhnout pomocí dříve používaného probarveného skla.

Filtry se vyrábějí jak klasické kulaté šroubovací ve všech běžných průměrech od 30,5 mm do 95 mm, tak formátové 100x100x2 mm. Šroubovací filtry mají extrémně tenkou mosaznou obroučku XS-Pro, která na rozdíl od filtrů "slim" má plnohodnotný přední závit, a přesto přesahuje okraj objektivu pouze o 3,4 mm. Filtry tak nevinětují ani na extrémně širokoúhlých objektivech.
Pevná mosazná obroučka zajišťuje dokonalé uložení skla bez jakéhokoliv pnutí. Sklo je tak velmi odolné proti rozbití a uchovává si dlouhodobě svou optickou kvalitu.

Všechny filtry B+W řady 8XX mají 16 vyvážených antireflexních vrstev MRCnano bez jakéhokoliv posunu barev, tzv. colorshiftu. Kvalitní antireflexní vrstvy jsou v dnešní době aktuálnější, než kdy před tím. Tím, jak roste rozlišení fotoaparátů, rostou i nároky na kvalitu optiky. Filtr je první článek v optické soustavě, na který dopadá světlo. Pokud je filtr nekvalitní, ani sebelepším objektivem neuděláte ostrou fotku bez závoje. Zvláště jsou tyto nectnosti patrné při kombinaci více filtrů. Přitom nejlepší záběry vody často vznikají kombinací šedého neutrálního, polarizačního a přechodového filtru.
Poslední nano vrstva je naprosto nepřilnavá pro prach, otisky prstů, kapky vody... Filtr tak zůstává sám od sebe čistý a jakákoliv případná nečistota nebo kapky se velmi snadno odstraní. To ocení hlavně fotografové vodních toků a vodopádů, kde se tyto filtry využívají nejčastěji.

Typické případy použití šedých filtrů

Filtry B+W ND 802 a B+W ND 803 pohlcují dvě, respektive 3 clonová čísla. Využijí je hlavně filmaři na snížení hloubky ostrosti. Pro filmový vzhled videa je ideální ve většině případů použít časy mezi 1/50s až 1/100s. Kratší časy způsobují trhaný obraz, video nevypadá přirozeně. Aby kameraman při denních osvětlených scénách vyrovnal expozici, musel by příliš clonit, čímž by se připravil o malou hloubku ostrosti, která je většinou při filmování žádoucí. Proto filmaři používají široké spektrum neutrálních šedých filtrů pro zachování filmového vzhledu videa.
Fotografové využijí spíše filtr B+W ND 803 pro prodloužení expozice nebo zjemnění scény při nižším osvětlení, typicky v lese, při svítání nebo za soumraku.
V dnešní době se stávají dostupné špičkové objektivy s vysokou světelností f/1.4. Pokud chcete tuto clonu využít i při fotografování na slunci, budete potřebovat filtr ND 803, abyste se se správnou expozicí vešli do rozsahu expozičních časů fotoaparátu.

Použití neutrálních šedých filtrů výrazně rozšíří možnosti fotografování a spolu s polarizačním filtrem otevře cestu k úžasnému světu krajinářské fotografie.


 
 
 

Zákaznické dotazy & odpovědi

 
 

Diskuse neobsahuje žádné příspěvky

 

Přidat nové téma

povinná položka

 
 
 
 

Zaslat info

 
 
 
 
 
 
 
 

Záruka

 
 
 

 
 
 
 
 
 

0
 
 
 
 
 
­

 
Webové stránky používají k personalizaci reklam a služeb soubory cookies. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací.   Nastavení Rozumím
TSB Dny
TSB dny
Porovnáváte 0 Zobrazit Smazat vše

    Přihlaste se

     
    ­