Produkt je vyřazen!

 
 
 
Produkt již není v naší nabídce.
Kontaktujte, prosím, manažera produktu:

Radim Dostál
rdostal@tsbohemia.cz
 
 
 
 
 

ASUS PRIME Z270-A GAMING/MINING

 
ASUS PRIME Z270-A GAMING/MINING
 
 
 
 
Splátková kalkulačka již od 5 Kč za den! SMS podpis je jednoduchý způsob
jak uzavřít smlouvu během několika minut.
 
 
 
 
 
základní deska, MB, ATX, socket 1151, Intel Z270, Kabylake, 4x DDR4, 3x PCIe x16, 4x PCIe x1, 2x M.2, 6x SATA 6Gb/s, Gb LAN, DisplayPort, HDMI, DVI-D, USB 3.1 typ C, USB 3.1 typ A, 4x USB 3.0, 5x jack audio, optický S/PDIF
 
Objednací kód9306834R
Part No.

90MB0RU0-M0EAY0

ověřit dostupnost
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 •  
 

Podrobnosti

 
 
 

ASUS PRIME Z270-A

Společnost ASUS je jedním z předních světových výrobců základních desek, komponent a počítačového příslušenství. Produkty se vyznačují spolehlivostí, díky využívání kvalitních komponent a náročného testování každého produktu. Můžete se tak být jistí, že vaše základní deska ASUS je vhodná do každého prostředí a pro všechny aplikace.

Řada Prime je evolucí základních desek od společnosti ASUS, která sahá svojí historií až do roku 1989. Technici se u této řady snažili především umožnit všem uživatelům využívat výhod a ladění, které je také umožněno díky chipsetu Z270, který právě tento model obsahuje. Prime se vyznačuje možností, aby byly přístupné pokročilé ovládací prvky běžným uživatelům, hráčům a též nadšencům pro ladění svých komponent.


Hlavní přednosti řady Prime:

 • Vysoký výkon v dané cenové kategorii
 • Stabilita a dlouhá životnost
 • Využití těch nejlepších zkušeností


Klíčové vlastnosti modelu:

 • Technologie 5-Way Optimization – Nástroj na ovládání chlazení jediným kliknutím, který nově umožňuje sledování grafického procesoru
 • ASUS Aura Sync – První RGB osvětlení na světě se snadnou ovladatelností, které dokáže synchronizovat kompatibilní Aura Sync hardware
 • 3D Printing Friendly – Podpora přídavných prvků tištěných ve 3D. První základní desky na světě, které podporují komponenty vytvořené 3D tiskem pro maximální personalizaci sestavy
 • Rafinovaný zvuk – Kodeky Realtek S1220A zaručují čistou kvalitu a ohromující zvukový zážitek
 • 5X Protection III: Řada hardwarových nástrojů pro ochranu komponentů před poškozením proudem a přepětím

Přetaktování a ovládání chlazení jediným kliknutím

Jediné kliknutí se postará a celý komplexní soubor akcí související s tuningem. Technologie ASUS 5-Way Optimization chytře vyladí váš počítač. Dynamicky optimalizuje základní aspekty vašeho systému na základě zkušeností ze skutečného provozu vaší sestavy, takže získáte skvělý výkon procesoru, každodenní úspory energie, stabilní výkon, tiché a výkonné chlazení a nyní i nastavení sítě a zvuku, které je ušito na míru vašim aplikacím. Zkrátka technologie 5-Way ASUS Optimization zajistí, že vaše PC je dokonalé pro hry, zábavu i práci přesně tak, jak potřebujete!

 • Hry běží rychle a hladce s vysokým výkonem, s optimálním využitím všech systémových zdrojů a nástrojů a se skvělým zvukem.
 • Chladicí ventilátor běží potichu a přitom zajišťuje extrémní účinnost chlazení pro vaše hry.
 • Prodlevy jsou eliminovány, takže aplikace běží hladce i při vysoké zátěži.
 • Dosáhnete finančních úspor, neboť energetické ztráty jsou redukovány na minimum.


OC Design – technologie ASUS PRO Clock

Prvek pro přetaktování sedmé generace procesorů Intel® dovoluje zvýšit frekvence až za hranici 425MHz*. Toto řešení pracuje společně s jednotkou ASUS TurboV a zvyšuje napětí a možnost kontroly přetaktování — nový a vzrušující způsob jak zvýšit výkon do extrémních výšek.

 • Snížená doba startu sestavy
 • Nižší míra chvění při extrémních podmínkách přetaktování
 • Větší stabilita i po maximálním přetaktování


Síla přetaktování DDR4 v číslech

Třetí generace ASUS T-Topology umožňuje navýšit frekvence pamětí výše než kdykoliv před tím — až za hranice 3866MHz. Rafinovaný výrobní proces zajišťuje konzistentní kvalitu a minimální rušení a interference mezi jednotlivými vrstvami, takže si můžete užít dobrodružství z přetaktování pamětí DDR4 při zachování maximální stability a spolehlivosti systému.


Nativní podpora M.2/NVMe PCIe RAID problesková úložiště

Nejste spokojeni s rychlostí čtení a zápisu běžných úložišť? Potom se připojte k nám a využijte řadu RAID 0 použitím dvou PCIe úložišť a užívejte si datové transfery bleskových rychlostí!

Intel® Optane™ Memory* je revoluční technologie energeticky nezávislé paměti podporovaná řadou základních desek Prime 200. Moduly Intel Optane zrychlují připojené úložiště tak, aby zkracovali dobu startu PC a startu aplikací, takže všechno se vám bude zdát rychlejší a reakčnější.

S rozsahem 4x PCI Express 3.0/2.0 podporuje M.2 přenosové rychlosti až 32GB/s. Stává se tak perfektní volbou pro operační systém i aplikace a rychlost vašeho počítače i profesionálních aplikací přenese na zcela novou úroveň.


Medii oceňovaný UEFI BIOS

Nejinteligentnější systém BIOS ovládaný myší byl opět zdokonalen a je ještě atraktivnější. Ať už jste nováčkem v oboru nebo zkušeným mistrem přetaktování, režim EZ a Advanced vám pomůže najít vaši cestu k dokonalému výsledku snadno a rychle.


Aura Sync a vybroušený zvuk

Zastiňte konkurenci Technologie ASUS Aura Sync pro rozlišovací světelné efekty

Aura Sync povznáší RGB osvětlení vašeho počítače na novou úroveň. Umožňuje kombinovat a kontrolovat osvětlení LED vašich Aura produktů pomocí jediné aplikace — takže dosáhnete perfektní, synchronizované světelné harmonie. Aura vám dovoluje sladit světelné efekty grafických karet, základní deskou Prime Z270-A a další neustále se rozrůstající řadou Aura kompatibilních produktů.

ASUS Aura lighting control

Řádně vyladěný stroj si zaslouží dokonalý estetický soulad. Technologie ASUS Aura Sync nabízí plnou kontrolu RGB osvětlení s celou řadou vzrušujících možností nastavení pro LED iluminaci vaší desky. Každé nastavení může být synchronizováno s neustále se rozrůstající nabídkou ASUS Aura kompatibilních komponent.


Kodek Realtek a jedinečné konstrukční vlastnosti pro věrný a silný zvuk.

Základní deska Prime Z270-A je vybavena audio kodeky Realtek S1220A, vyvinutými společností Realtek speciálně pro ASUS. Společně s unikátními kodeky disponuje deska Prime Z270-A 120dB SNR stereo výstupem s vestavěnými zesilovači a 113dB SNR vstupem, což zaručí dokonale čistý zvuk při nahrávání i reprodukci. Kodek zároveň automaticky nastavuje optimální rozsah hlasitosti pro sluchátka dle snímané impedance.


SafeSlot

SafeSlot je slot PCIe® přepracovaný společností ASUS tak, aby poskytoval špičkovou retenci a odolnost proti ulomení. Slot byl vyroben v jediném výrobním kroku s využitím nového procesu vstřikování plastů pro upevnění slotu k ochrannému kovu. Výsledkem je odolnější slot, který je následně pevně ukotven k desce tištěnými spoji (PCB) pomocí dalších pájecích bodů.


Fan Xpert 4

ASUS Prime Z270-A nabízí nejobsáhlejší možnosti ovládání prostřednictvím technologií Fan Xpert 4 a UEFI BIOS.

Vícenásobné tepelné zdroje

Každý segment monitoruje a reaguje na tři tepelné senzory, které mohou nyní sledovat i teplotu ASUS grafických karet*

Vodní chlazení "Vše v jednom"

Kompletní kontrola prvků PWM nebo DC vodních čerpadel, vynikajících pro samoobslužné i individuálně nastavitelné chlazení.

Ventilátor 4-pin PWM/DC

Každý segment na desce podporuje autodetekci ventilátorů PWM nebo DC.

Vysokoproudá podpora ventilátoru

Speciální konektor, který podporuje až 3A, pro vysokorychlostní ventilátory.

Chytrá ochrana

Dedikovaný obvod chrání každý konektor ventilátoru před přehřátím a přepětím.


Vlastnosti:

Deska ve svém jádru obsahuje chipset Intel Z270, který umožňuje u odemčených procesorů taktování, ale také je možno taktovat třeba i operační paměti. Určená je pro procesory Intel 6. a 7. generace, které nesou označení Skylake a Kaby Lake. Deska je formátu ATX. Pro operační paměti DDR4 s frekvencí až 3866 MHz jsou k dispozici 4 DIMM sloty. Nechybí ani porty USB 2.0, USB 3.0 a USB 3.1 (Typ A + Typ C), kterých najdeme dostatek pro připojení různého příslušenství. Podpora interních disků je skrz dva M.2 sloty a rozhraní SATA III. V neposlední řadě deska podporuje připojení více grafických karet díky technologiím AMD CrossFireX a NVIDIA SLI.


 

Fotogalerie ASUS PRIME Z270-A GAMING/MINING

Poznámka výrobce:

Název společnosti ASUS vychází ze jména Pegase (Pegasus) – okřídleného koně z řecké mytologie, který byl symbolem moudrosti a vědění. ASUS ztělesňuje sílu, čistotu a dobrodružného ducha tohoto nádherného stvoření. Každým novým produktem, který vytvoří, míří výš a výš.

V posledních desetiletích zaznamenal tchajwanský průmysl výpočetní techniky obrovský růst a v současnosti patří mezi přední hráče na celosvětovém trhu. Společnost ASUS byla hlavním účastníkem tohoto dramatického růstu, a přestože začínala jako malý výrobce základních desek s několika málo zaměstnanci, dnes na Tchaj-wanu patří mezi přední technologické společnosti a po celém světě má více než 12 500 zaměstnanců. Produkty společnosti ASUS nalezneme téměř ve všech kategoriích trhu s informačními technologiemi, včetně počítačových komponent, periferních zařízení, notebooků, tabletů, serverů nebo smartphonů.


Parametry a specifikace:

Konektory externí

USB 3.1 Gen2: 
ano
Počet portů USB 3.1 Gen2: 
1
USB 3.1 Gen1: 
ano
Počet portů USB 3.1 Gen1: 
4
USB Type-C: 
ano
Počet portů USB Type-C: 
1
HDMI výstup: 
ano
Počet HDMI výstupů: 
1
DisplayPort výstup: 
ano
Počet DisplayPort výstupů: 
1
DVI výstup: 
ano
Počet DVI výstupů: 
1
RJ-45 port: 
ano
Počet portů RJ-45: 
1
PS/2 port: 
ano
S/PDIF výstup: 
ano
Počet audio Jack konektorů: 
5

Konektory interní

4-pin CPU konektor: 
ano
Počet 4-pin CPU konektorů: 
1
Počet systémových ventilátorových konektorů: 
2
Systémový ventilátorový konektor: 
ano
4-pin konektor ventilátoru pro vodní pumpu: 
ano
Počet 4-pin konektorů ventilátorů pro vodní pumpu: 
1
TPM header: 
ano
CMOS jumper: 
ano
Thunderbolt header: 
ano
USB 3.1 Gen1 header: 
ano
Počet konektorů USB 3.1 Gen1: 
1
USB 2.0 header: 
ano
Počet konektorů USB 2.0: 
3
SATA III konektor (6 Gb/s): 
ano
Počet SATA III konektorů (6 Gb/s): 
6
M.2 konektor: 
ano
Počet konektorů M.2: 
2
COM konektor: 
ano

Průvodce výběrem

Patice (socket procesoru): 
1151
Chipset: 
Intel Z270
Formát: 
ATX
Typ paměti: 
DDR4
Počet paměťových slotů: 
4
Max. podporované frekvence paměti [MHz]: 
3866
Max. velikost operační paměti [GB]: 
64
Režim zapojení pamětí: 
Dual-channel

Sběrnice

PCI-Express 3.0: 
ano
PCI Express x16: 
ano
Počet slotů PCI Express x16: 
3
PCI Express x1: 
ano
Počet slotů PCI Express x1: 
4

Technologie

Podpora NVIDIA SLI: 
ano
Podpora AMD CrossFireX: 
ano
Podsvícení: 
ano

Určení

Herní: 
ano
Stránky výrobce:
Stránky o produktu:
 
 
 
 
 
 
 

Zákaznické centrum pro Vás:

 
 
 

Zařazení

 
 
 
 
 
 
 

Zákaznické dotazy & odpovědi

 
 

Diskuse neobsahuje žádné příspěvky

 

Přidat nové téma

 Jiný obrázek..

povinná položka

 
 
 
 

Zaslat info

 
 
 
 
 
 
 
 

Záruka

 
 
 

 
 
 
 
 
 

0
 
 
 
 
 
­

 
Webové stránky TSBOHEMIA.cz používají k personalizaci reklam a služeb soubory cookies. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací.   Nastavení Rozumím
Black Friday
Black Friday
Porovnáváte 0 Zobrazit Smazat vše