Objednej DNES, dovezeme DNES a ZDARMA. Platí pro Brno a Severní Moravu (Ostrava, Havířov, Frýdek-Místek, Karviná, Třinec a další). Službu lze využít v pracovní dny. Více informací.
Nově jsme otevřeli prodejnu ve Žďáru nad Sázavou. Více informací. 
 

Produkt je vyřazen!

 
 
 
Produkt již není v naší nabídce.
Kontaktujte, prosím, manažera produktu:

Radim Dostál
rdostal@tsbohemia.cz
 
 
 
 
 

ASUS A88XM-E

 
 
 
 
základní deska, MB, mATX, socket FM2+, AMD A88X, 2x DDR3, 1x PCI-E x16, 6x SATA 6Gb/s, 2x USB 3.0, DVI, D-Sub, HDMI, 3x audio jack
 
Objednací kód9143917
Part No.

90MB0J80-M0EAY0

ověřit dostupnost
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Doporučené zboží

 

Doporučený

599 Kč  
 
 
 
 
 
 
 
 
 •  
 •  
 

Podrobnosti

 
 
 

ASUS A88XM-E

Základní desky s paticí FM2+ jsou vybaveny účinnou technologií 5X Protection a novým systémem UEFI BIOS na čipové sadě A88X

 • ASUS 5X PROTECTION – Kompletní ochrana zajišťuje tu nejlepší kvalitu, spolehlivost a odolnost
 • Nový systém UEFI BIOS – Jednodušší a intuitivnější ovládání a spousta užitečných informací
 • USB 3.0 Boost (podpora UASP) – O 70 % rychlejší přenos souborů než u běžného rozhraní USB 3.0
 • AI Suite 3 – Snadný přístup k inovativním funkcím od společnosti ASUS

* Sběrnici PCIe 3.0 podporují pouze procesory s paticí FM2+.

5X Protection

ASUS 5X Protection
Kompletní ochrana zajišťuje tu nejlepší kvalitu, spolehlivost a odolnost

Základní desky ASUS chrání vaše počítače pomocí technologie 5X Protection. Využíváme kvalitní komponenty, jako je systém digitálního napájení DIGI+ VRM zaručující správnou úroveň napětí, jednotky ESD, které podstupují náročné testování a eliminují elektrostatické rušení, nebo vratné pojistky kolem pozic DRAM zabraňující přepětí a poškození z důvodu zkratu. Kromě toho používáme zadní panely se vstupními a výstupními porty, které jsou odolné proti korozi. To vše dokazuje, že se od společnosti ASUS dočkáte jen těch nejspolehlivějších a nejodolnějších produktů na trhu.

DIGI+ VRM
Přesné řízení napájení a dlouhodobá stabilita

Moduly VRM (Voltage Regulator Module) patří mezi jedny z nejdůležitějších komponent základních desek. Dobrý modul VRM vždy poskytuje správné napájení jednotky APU podle aktuální potřeby. Společnost ASUS jako první nabídla systém digitálního napájení s rychlou detekcí a reakcí tak, aby bylo zajištěno přesné napájení jednotky APU podle momentálních požadavků. Tato vysoká přesnost snižuje energetické ztráty a samozřejmě zlepšuje stabilitu systému díky konzistentnějšímu napájení.

* Funkce technologie DIGI+ VRM lze využít také u procesorů s paticemi FM2+ a FM2.

Vylepšená ochrana proti přepětí DRAM
Ochrana před poškozením způsobeným zkratem

Integrované přenastavitelné pojistky chrání systém před přepětím a poškozením způsobeným zkratem. Kromě vstupních/výstupních portů je chráněna i paměť DRAM, což zvyšuje ochranu systému a prodlužuje životnost zařízení.

ESD Guards
Spolehlivá ochrana proti ESD prodlužující životnost komponent

K elektrostatickým výbojům (ESD) může docházet velmi nečekaně a jejich škodlivé účinky jsou často podceňovány. Technologie ASUS ESD Guards nabízí aktivní ochranný obvod s jehož pomocí jsou elektrostatické výboje řádně uzemněny, což prodlužuje životnost jednotlivých komponent.

Kondenzátory s pevným dielektrikem a životností 5 000 hodin
2,5× delší životnost díky výjimečné odolnosti

Vysoce kvalitní kondenzátory ASUS s pevným dielektrikem nabízejí životnost 5 000 hodin – což je 2,5× déle než běžné kondenzátory. Všechny kondenzátory úspěšně prošly testováním při teplotě 105 stupňů Celsia a splňují japonské průmyslové normy, jsou proto zárukou mimořádné odolnosti a lepší tepelné kapacity.

Zadní vstupy/výstupy z nerezové oceli
3× odolnější povrchová úprava odolná proti korozi

Panely se vstupními a výstupními porty základních desek ASUS jsou vyrobeny z odolné nerezové oceli, která je dále zušlechtěna tenkou vrstvičkou oxidu chromu, jež zlepšuje protikorozní vlastnosti. I/O panely ASUS z nerezové oceli musí projít 72hodinovými korozními testy, při nich jsou vystaveny působení solného roztoku a solné mlhy. V porovnání s běžnými panely tak nabízejí třikrát delší životnost.

Nový systém UEFI BIOS

Nový systém UEFI BIOS – přívětivější a intuitivnější
Exkluzivní rozhraní EZ Mode je nyní díky doplnění užitečných informací ještě jednodušší

Úspěšný systém UEFI BIOS od společnosti ASUS nabízí nejpohodlnější grafické rozhraní systému BIOS ovládané myší a nyní se může pochlubit dalšími intuitivními funkcemi, které vám pomocí vašich vlastních klávesových zkratek usnadní přechod na oblíbené stránky systému BIOS i k často upravovaným nastavením. V systému BIOS dokonce můžete psát stručné poznámky, zobrazit protokol o provedených změnách a úpravách nastavení a přejmenovat porty SATA. Rozhraní EZ Mode nyní vypadá úplně jinak než dříve a navíc bylo doplněno o skvělé funkce, jako je podrobné ovládání ventilátorů, nastavení profilů D.O.C.P, informace o portech SATA a rychlé nastavení hodin. Ve výsledku se tak můžete těšit na dokonalý systém BIOS, s nímž je radost pracovat.

 1. 1. Rychlé nastavení hodin: Datum a čas lze v rozhraní EZ Mode rychle upravit pomocí myši.
 2. 2. Nastavení EZ D.O.C.P: Možnost rychlého použití nastavení D.O.C.P v rozhraní EZ Mode systému UEFI BIOS zajistí vyšší výkon paměti DRAM.
 3. 3. Snadné nastavení ventilátorů: Na žádost komunity byla do rozhraní EZ Mode přidána možnost detailního ovládání ventilátorů, s jejíž pomocí můžete snadno přepínat profily ventilátorů a mít pod kontrolou úroveň chlazení i hlučnost systému.
 4. 4. Informace o portech SATA: Podrobné informace o jednotlivých portech SATA usnadní nalezení zařízení.

Moje oblíbené
Všechny vaše oblíbené funkce na jediné stránce

Pouhým stiskem klávesy F4 nebo kliknutím pravým tlačítkem můžete v pokročilém režimu měnit nastavení stránky Moje oblíbené, což zkracuje čas strávený hledáním dané funkce a ještě více urychluje ladění systému.

Klávesové zkratky
Stiskem jediné klávesy můžete přiřadit klávesovou zkratku pro přístup k často upravovaným nastavením

Nyní máte možnost upravovat své vlastní klávesové zkratky pomocí klávesy F4 nebo pravého tlačítka myši a vytvářet tak klávesové zkratky pro přístup k často upravovaným položkám nastavení. Můžete k nim okamžitě přistupovat prostřednictvím klávesy F3.

Quick Note

Už nemusíte mít na stole blok a tužku. Aplikace Quick Note funguje přímo v systému BIOS a umožňuje vám dělat si poznámky a zapisovat nápady, které vám pomohou zapamatovat si důležitá nastavení, a ušetří vám čas při testování nebo v případě chyby.

Last Modified (Poslední změna)

Že vždycky zapomenete na důležité změny, které jste v systému BIOS udělali? Tato praktická funkce vytváří protokol o ladění, ve kterém budete moci sledovat historii změn systému BIOS.

Možnost přejmenovat porty SATA

Pro lepší orientaci můžete jednotlivé porty SATA přejmenovat, třeba podle způsobu použití. Práce s porty bude pohodlnější a nalezení toho správného zařízení vám už nezabere tolik času.

Optimalizace výkonu

USB 3.0 BOOST (podpora UASP)
O 70 % rychlejší přenos souborů než u běžného rozhraní USB 3.0

Technologie USB 3.0 Boost podporuje protokol UASP (USB Attached SCSI Protocol), nejnovější standard USB 3.0. S technologií USB 3.0 Boost dokážou USB zařízení přenášet data až o 70 % rychleji a zvýšit tím už tak působivé rychlosti rozhraní USB 3.0. Software od společnosti ASUS automaticky zrychluje přenos dat u kompatibilního příslušenství s podporou rozhraní USB 3.0, aniž by uživatel musel jakkoli zasahovat.

 • První podpora USB 3.0 UASP na světě – okamžité zrychlení o 70 %
 • Kompletní řešení USB 3.0 – zvýšení výkonu většiny USB zařízení
 • Stačí připojit a užívat si extrémní rychlost – automatická detekce je zárukou maximálního výkonu

Network iControl
Nastavení šířky přenosového pásma v reálném čase

Jediným kliknutím můžete nastavit prioritu síťového provozu u právě používaných aplikací nebo můžete nastavit spouštění oblíbených profilů v určitou dobu. Předejděte zahlcení sítě, urychlete stahování a zajistěte optimalizaci on-line hraní – to vše prostřednictvím intuitivního uživatelského rozhraní.

PCI Express 3.0

Sběrnice PCI Express 3.0 využívá lepší kódování zaručující v porovnání s předchozí sběrnicí PCI Express 2.0 dvojnásobný výkon. Celková šířka pásma linky x16 dosahuje 32 GB/s, což přináší neuvěřitelnou rychlost přenosu dat. A navíc nepřijdete ani o pohodlí, jelikož toto řešení zajišťuje úplnou zpětnou kompatibilitu.

* Sběrnici PCIe 3.0 podporují pouze procesory s paticí FM2+.

Integrace USB 3.0
Dvojice konektorů USB pro dvojnásobné pohodlí

Design od společnosti ASUS zajišťuje snadný přístup k rozhraní USB 3.0 na zadním panelu. Využijte výhod nejnovějšího připojení typu plug & play, jehož rychlost je až desetkrát vyšší než u předchozího rozhraní USB 2.0. Naše základní desky nabízejí větší pohodlí a vyšší přenosové rychlosti.

SATA 6.0 Gb/s
Dvojnásobná rychlost

Společnost ASUS navíc nabízí porty SATA 6.0 Gb/s zajišťující oproti technologii SATA 3 Gb/s lepší škálovatelnost, rychlejší vyhledávání dat a dvojnásobnou šířku pásma.

Q-Slot
Bezproblémové vyjímání PCI Express komponent

Jemně zatlačte na klip Q-Slot a grafická karta ze slotu sama vyskočí. Klip je velký a snadno dostupný, takže nebudete mít žádný problém s instalací či vyjímáním ani té největší grafické karty.

Exkluzivní funkce v systému Windows 8

Funkce ASUS Boot Setting
Více možností spuštění

Díky optimalizaci hardwaru od společnosti ASUS pro systém Windows 8 poskytuje funkce ASUS Boot Setting vyšší flexibilitu při přizpůsobování procesu spouštění vašeho počítače. Můžete zkrátit dobu spouštění systému na pouhé 2 sekundy*. Uživatelé systému Windows 8, a dokonce i starších verzí systému Windows, tak již nebudou muset zbytečně čekat. Jediným klepnutím můžete prostřednictvím jednoduchého rozhraní vstoupit přímo do systému BIOS a rychle vybrat upřednostňovaný způsob spuštění systému: buď se v mžiku přesunete do OS, nebo zvolíte klasické spuštění. Ať již zvolíte kteroukoli variantu, nastavení se uloží a při dalším spouštění ho nebude třeba provádět znovu.

* U vybraných modelů

Další funkce

AI Suite 3
Snadný přístup k inovativním funkcím od společnosti ASUS

ASUS AI Suite 3 nabízí zbrusu nový uživatelský zážitek díky přehlednějšímu a atraktivnějšímu rozhraní s podporou větších monitorů. Toto rozhraní spojuje všechny exkluzivní funkce od společnosti ASUS do jediného snadno použitelného balíku, s jehož pomocí budete mít přehled o přetaktování, spotřebě energie, rychlosti ventilátorů, napětí a mnoha dalších informacích. Tato všestranná aplikace nabízí různé snadno použitelné funkce, díky kterým nebudete muset neustále přepínat mezi jednotlivými obslužnými programy.

EPU
Energetická účinnost za všech okolností

Pomocí obslužného programu AI Suite 3 můžete aktivovat první čip pro úsporu energie počítače na světě pracující v reálném čase. Optimalizujte spotřebu energie celého systému díky automatickému rozpoznání aktuálního vytížení počítače a inteligentnímu nastavení spotřeby energie. Můžete provést ruční přepnutí do režimu nepřítomnosti (Away Mode), abyste mohli stahovat a streamovat obsah nebo zálohovat data, když nejste u počítače. Výsledkem je nižší spotřeba proudu, větší úspora peněz a celkově vyšší efektivita počítače.

Fan Xpert
Samostatné ovládání ventilátoru procesoru a skříně

ASUS Fan Xpert vám umožňuje inteligentní úpravu rychlosti ventilátoru procesoru a skříně v závislosti na okolní teplotě, různých klimatických podmínkách, různých místech či aktuálním zatížení PC. Řada přednastavených profilů umožňujících flexibilní řízení rychlosti ventilátorů se postará o tiché a účinné chlazení.

CrashFree BIOS 3
Obnovení poškozených dat systému BIOS z USB úložiště

Funkce ASUS CrashFree BIOS 3 umožňuje uživatelům obnovit poškozená data systému BIOS z flash disku USB nebo instalačního CD obsahujícího soubor BIOS. Tento obslužný program eliminuje zvýšené náklady a problémy spojené s nákupem náhradního čipu se systémem BIOS.

EZ Flash 2
Snadné aktualizace systému BIOS z paměťového zařízení USB mimo operační systém

Aktualizujte systém BIOS rychle z USB flash disku ještě před přihlášením k OS. Celý proces zabere jen pár kliknutí a nevyžaduje žádné diskety ani aktualizační programy operačního systému.

Podpora více grafických procesorů / monitorů

Technologie AMD® Dual Graphics

AMD Radeon™ Dual Graphics představuje jedinečnou technologii, která je dostupná pouze u platforem AMD. Umožňuje jednotkám AMD APU a vybraným grafickým kartám AMD Radeon™ řady HD 6000 pracovat současně a nabízí tak nesrovnatelnou grafiku a výkon ve 3D hrách. Spojením samostatných i integrovaných grafických procesorů si mohou nyní hráči vychutnat vyšší a plynulejší snímkovou frekvenci u nejnovějších herních titulů.

Technologie AMD® Eyefinity

Technologie AMD® Eyefinity podporující nezávislé připojení několika monitorů současně přináší inovativní možnosti grafického zobrazení a vytváří na velkých pracovních plochách působivé vizuální prostředí s jedinečným panoramatickým zážitkem.

Pracujte až na 3 monitorech současně

Připojte až tři nezávislé monitory současně pomocí videovýstupů, jako jsou DisplayPort, HDMI, DVI nebo VGA. Zvolte si výstupy a nastavte monitory buď do režimu klonování obrazu, nebo do režimu rozšířené plochy.

Charakteristiky APU a čipové sady

Akcelerovaný procesor AMD® řady A s grafickou kartou AMD Radeon™ řady R

Tato základní deska přináší plnou podporu nejnovějších jednotek APU s označením Kaveri pro patici AMD FM2+ a grafických karet AMD Radeon™ řady R. O kompatibilitu s APU pro patice AMD FM2 (Richland a Trinity) však nepřijdete. Jednotky APU pro patici AMD FM2+ podporují rozhraní Microsoft® DirectX 11.1 zajišťující neuvěřitelně rychlou grafiku, nativní rozhraní PCI Express 3.0 umožňující rozšíření o extrémně rychlá zařízení a 4K rozlišení prostřednictvím konektorů HDMI a DisplayPort.

AMD® A88X FCH(Bolton D4)

Čipová sada AMD® A88X FCH (Bolton D4) podporuje přenosové rychlosti až 5 GT/s a grafické karty určené pro rozhraní PCI Express™ 2.0. Základní deska je nativně vybavena 8 porty SATA 6 Gb/s a 4 porty USB 3.0.

GreenASUS

Základní desky splňují požadavky Evropské unie na produkty ErP (Energy-related Products), které stanovují konkrétní předepsané hodnoty energetické účinnosti. Tento přístup je v souladu s vizí společnosti ASUS – vytvářet díky inovacím energeticky úsporné produkty šetrné k životnímu prostředí, které snižují uhlíkovou stopu a zmírňují tak dopad na životní prostředí.


Získejte exkluzivní kód do hry World of Warships

 • Přejděte na stránky ASUS týkající se této události: www.asus.com/event/
 • Zadejte sériové číslo produktu (na krabici) a číslo PPID (na produktu).
 • Proveďte registraci na stránkách události. Po jejím dokončení okamžitě získáte svůj kód digitální pozvánky.
 • Kód vám bude zaslán také na váš e-mail.
 • Potom přejděte na úvodní stránku této propagační akce: asus.worldofwarships.com
 • Zadejte kód pozvánky a pokračujte na registrační stránku služby Wargaming.
 • Založte si nový účet ve službě Wargaming.
 • Stáhněte a nainstalujte si hru World of Warships na svůj počítač a získejte bonus.
 

Fotogalerie ASUS A88XM-E

Poznámka výrobce:

Název společnosti ASUS vychází ze jména Pegase (Pegasus) – okřídleného koně z řecké mytologie, který byl symbolem moudrosti a vědění. ASUS ztělesňuje sílu, čistotu a dobrodružného ducha tohoto nádherného stvoření. Každým novým produktem, který vytvoří, míří výš a výš.

V posledních desetiletích zaznamenal tchajwanský průmysl výpočetní techniky obrovský růst a v současnosti patří mezi přední hráče na celosvětovém trhu. Společnost ASUS byla hlavním účastníkem tohoto dramatického růstu, a přestože začínala jako malý výrobce základních desek s několika málo zaměstnanci, dnes na Tchaj-wanu patří mezi přední technologické společnosti a po celém světě má více než 12 500 zaměstnanců. Produkty společnosti ASUS nalezneme téměř ve všech kategoriích trhu s informačními technologiemi, včetně počítačových komponent, periferních zařízení, notebooků, tabletů, serverů nebo smartphonů.


Parametry a specifikace:

Formát a Chipset

Formát: 
Micro ATX
Chipset: 
AMD A88X

Fyzické charakteristiky

Výška [mm]: 
226
Šířka [mm]: 
188

Konektory interní

USB 2.0 header: 
ano
SATA III konektory (6 Gb/s): 
6
S/PDIF header: 
ano

Konektory na zadním panelu

Počet portů USB 2.0 (Type-A): 
2
Počet portů USB 3.1 Gen1 (Type-A): 
2
VGA výstup: 
ano
Počet VGA výstupů: 
1
DVI výstup: 
ano
Počet DVI výstupů: 
1
HDMI výstup: 
ano
Počet HDMI výstupů: 
1
RJ-45 port: 
ano
Počet portů RJ-45: 
1
PS/2 port: 
ano
Počet audio Jack konektorů: 
3

Operační paměť

Typ paměti: 
DDR3
Počet paměťových slotů: 
2
Podporované frekvence paměti [MHz]: 
1333, 1600, 1866, 2133, 2400
Max. velikost operační paměti [GB]: 
32
Režim zapojení pamětí: 
Dual-channel

Procesor

Patice (socket procesoru): 
FM2+

Průvodce výběrem

Přetaktování: 
ano

Připojení k síti

Síťová karta - rychlost [Mbps]: 
10/100/1000

Řadiče

Řadič USB 3.1 Gen1: 
ano
Řadič SATA III: 
ano
Řadič RAID: 
ano
RAID: 
0, 10, 1, 5

Sběrnice

PCI-Express 3.0: 
ano
PCI Express x16: 
ano
Počet slotů PCI Express x16: 
1
PCI Express x1: 
ano
Počet slotů PCI Express x1: 
1

Technologie

UEFI BIOS: 
ano

Zvuk

Typ zvukové karty: 
Realtek ALC887
Počet zvukových kanálů: 
2, 2+1, 4, 5+1, 7+1
Stránky výrobce:
Stránky o produktu:
 
 
 
 
 
 
 

Zákaznické centrum pro Vás:

 
 
 

Zařazení

 
 
 
 
 
 
 

Zákaznické dotazy & odpovědi

 
 

Diskuse neobsahuje žádné příspěvky

 

Přidat nové téma

 Jiný obrázek..

povinná položka

 
 
 
 

Zaslat info

 
 
 
 
 
 
 
 

Záruka

 
 
 

 
 
 
 
 
 
 • Home Credit
 • Body/ks
  - bodová hodnota produktu v promoakci;
  sestava
  - sestava - sloučení komponent ve virtuální produkt,(komponenty se mohou prodávat i samostatně)
  - hák - produkt, k němuž se při prodeji automaticky přiřazují další produkty (například zdroj + přívodní šňůra apod.)
 
 
 
 
 

 
 


Košík

0 položek za
0
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

WWWSERVER8

54.81.105.205

Webové stránky TSBOHEMIA.cz používají k personalizaci reklam a služeb soubory cookies. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací. Souhlasím
Black Friday
Black Friday