AMD RYZEN Threadripper 1950X

 
AMD RYZEN Threadripper 1950X
 
 
Prodloužená záruka
-22%
 
 
Splátková kalkulačka již od 31 Kč za den! SMS podpis je jednoduchý způsob
jak uzavřít smlouvu během několika minut.
 
 
 
 
 
CPU AMD RYZEN Threadripper 1950X (16core/32T, 4.0GHz, 40MB, socket TR4, 180W) bez chladiče
Objednací kód9145529
Part No.

YD195XA8AEWOF

Záruka spotřebitel/ostatní 36 měsíců / 36 měsíců
Základní cena + RP 15 222 Kč + 2 
ověřit dostupnost
­ 23 692,- Kč 
Cena nyní: 18 420,- Kč 

15 223 Kč bez DPH

 
 
 
 
 
 
 
 
 
  •  
 

Podrobnosti

 
 
 

AMD RYZEN Threadripper 1950X

Společnost AMD po dlouhé odmlce přichází s opravdovými high-endovými procesory založenými na revoluční architektuře, která nabízí spoustu nových funkcí a vysoký výkon za výbornou cenu. Model 1950X je naprostá špička v nabídce AMD, uvnitř se nachází 16 fyzických jader, které mají brutální výpočetní výkon. Cena u tohoto modelu není ve srovnání s konkurencí vůbec vysoká, spíše naopak je nízká.

Tento vynikající model procesoru je vyráběn moderním 14 nm výrobním procesem a je určený pro základní desky s moderním chipsetem X399 a se socketem TR4. Disponuje 16 fyzickými jádry, 32 vlákny a běží na základní frekvenci 3,4 GHz. Procesor je vybaven L3 cache o velikosti 32 MB, která spolu s L1 a L2 cache poskytne jádrům dostatek času pro jejich funkci. TDP procesoru činí 180 W. Balení neobsahuje chladič.


Klíčové vlastnosti modelu 1950X:

  • Vynikající výkon za nízkou cenu
  • 16 fyzických jader a 32 vláken
  • Odemčený násobič
  • Boost frekvence až 4 Ghz
  • Moderní čipová sada a patice

Odemčený násobič

Procesor má odemčený násobič a je určený k taktování. Lze tedy z procesoru vymáčknout absolutní výkonostní maximum, musíte ale počítat s většími nároky na chlazení i na spotřebu.

S pomocí aplikace AMD Ryzen Master získáte užitečné výhody při ladění procesoru. Můžete si vytvořit až 4 profily, kde si můžete uložit individuální napětí, frekvence a další nastavení procesoru i operačních pamětí. Nástroj také nabízí monitorování v reálném čase.


AMD SenseMI

Sada adaptivních a učících se technologií vestavěných uvnitř procesoru.


XFR


Součástí je technologie Extended Frequency Range (XFR), která navyšuje frekvenci procesoru nad Boost úroveň, pokud to chlazení umožní. XFR přinese tedy ještě více výkonu. Celá operace je plně automatická a nevyžaduje zásah uživatele.


Pure Power


Neboli systém řízení spotřeby. Čip obsahuje chytré senzory, které monitorují důležité parametry procesoru (frekvence, teplota, napětí). Z těchto užitečných informací může SenseMI optimálně volit napětí čipu a tím optimalizovat spotřebu.


Precision Boost


Architektura Zen navyšuje stupně frekvence procesoru po 25 MHz a právě Precision Boost zapříčiní plynulé navyšování frekvence procesoru tak, aby nedocházelo k výpadkům výkonu během změn. Samozřejmě tato technologie pomůže okrajově i k nejbližšímu dosažení maximální hranice taktu.


Neural Net Prediction


Je integrovaná umělá inteligence, která předvídá budoucí požadavky aplikací.


Smart Prefetch


Komplexní predikce dat požadovaných aplikacemi. Díky této funkci se výrazně zvýší rychlost zpracování "známých" požadavků.


Turbo Boost

Procesor využívá technologii Turbo Boost, která vyžene frekvenci až na 4 GHz a umožní běžet jádrům rychleji, než je jejich základní frekvence. Není ale garantováno, že procesor vystoupá až na tuto horní hranice frekvence. Vše je stanoveno a záleží na dosažení limitní úrovně několika ukazatelů (proudový odběr, spotřeba energie, teplota procesoru a další). Pokud procesor operuje pod těmito limity a systém vyžaduje vyšší výkonnost, nastává automatické přetaktování bez potřeby jakéhokoli zásahu uživatele. Základní takt také není nejnižší hodnota, na které může procesor pracovat. Pokud nebude procesor vytížený, bude frekvence snížena na mnohem menší hodnotu, než je uvedena v parametrech. Základní takt je garantovaná hodnota, jakou bude držet procesor a současně všechna jeho jádra v zátěži.


Multithreading

Dále disponuje další technologií Multithreading, která vytváří z jednoho fyzického jádra dva virtuální procesory, tento procesor je tedy třiceti dvou vláknový. Tato technologie umožňuje zlepšit výkon a výrazně zvyšuje efektivitu čipu. Je nutno si uvědomit, že reálný dopad na výkon není totožný, fyzické jádro je mnohem výkonnější.

Produktové video


 

Parametry a specifikace:

Architektura a řada

Procesorová řada: 
Ryzen Threadripper
Kódové označení: 
Zen
Patice (socket procesoru): 
TR4
Technologie výroby [nm]: 
14

Frekvence a Cache

Frekvence procesoru [GHz]: 
3,4
Max. frekvence procesoru [GHz]: 
4,0
L1 cache: 
16x 64 kB instrukční a 16x 32 kB datová
L2 cache: 
16 x 512 KB
L3 cache [MB]: 
32

Funkce

Automatické přetaktování: 
ano
Multithreading: 
ano
Odemčený násobič: 
ano

Chlazení

TDP [W]: 
180

Počet jader a vláken

Počet jader procesoru: 
16
Počet vláken procesoru: 
32

Průvodce výběrem

Pro počítače: 
ano
 
 
 
 
 
 
 

Zákaznické centrum pro Vás:

 
 
 

Zařazení

 
 
 
 
 
 
 
 

Historie ceny

 
 
 
 
 
 
 

Zákaznické dotazy & odpovědi

 
 
Cena?
Petr, 11.8.2017 12:29:00

MSRP pro Intel Core i9-7900X je $1,149 a pro Threadripper 1950X je $999. Jakto, že i9-7900X prodáváte za 24 879,- Kč, ale 1950X má cenovku 28990,- Kč? Čím je to způsobeno?

Tomáš Jílek, 21.8.2017 10:31:00

Dobrý den, neznám sice cenovou politiku Intel procesorů, nicméně u AMD je to "doporučená" cena bez DPH. V reálu se to ovšem koncové ceně pouze přibližuje a má to pouze informativní charakter. Pokud máte zájem, kontaktujte mě prosím na mém mailu.

 

Přidat nové téma

 Jiný obrázek..

povinná položka

 
 
 
 

Zaslat info

 
 
 
 
 
 
 
 

Záruka

 
 
 

 
 
 
 
 
 

0
 
 
 
 
 
­

 
Webové stránky TSBOHEMIA.cz používají k personalizaci reklam a služeb soubory cookies. Používáním souhlasíte s použitím souborů cookies. Více informací.   Nastavení Rozumím
Black Friday
Black Friday
Porovnáváte 0 Zobrazit Smazat vše